Вчора в Україні призупинили роботу всі центри з видачі закордонних паспортів

Вчора Державне підприємство Документ повідомило про тимчасове призупинення роботи всіх центрів обслуговування громадян Паспортний сервіс, де здійснюється оформлення закордонних паспортів та ID-карток.

“З технічних причин усі центри Паспортний сервіс тимчасово не працюють. Про відновлення роботи буде сповіщено на сайті”, – йдеться у повідомленні на сайті ДП Документ.

6 квітня після голосування Європейського парламенту за введення безвізового режиму для України користувачі обвалили сайт з видачі закордонних паспортів ДП Документ. Наразі сайт працює, однак прийом заяв на оформлення документів не здійснюється, пише Новое время.

Підприємство Документ входить до сфери управління Державної міграційної служби України та надає послуги з оформлення закордонного паспорта, ID-картки, інформаційної довідки про відсутність або наявність судимостей тощо.

Як стало відомо пізніше, прийом заяв на оформлення документів закордонних паспортів та ID-карт державним підприємством Документ зупинився вчора ввечері у зв’язку з обшуками, які проводить Служба безпеки України у ряду телекомунікаційних компаній.

Про це повідомив спікер мережі обслуговування держпідприємства Документ Володимир Поліщук в коментарі телеканалу 112 Україна.

Це пов’язано з тим, що не працюють спеціальні канали зв’язку, що забезпечують захист нашої інформації, яку ми надаємо через відповідні сервери в державно-міграційну службу і в інші установи, які займаються друком. Як мені відомо, СБУ зараз проводить перевірки, можливо вилучає сервери в ряді телекомунікаційних компаній, які, маючи цю ліцензію, що надають послуги із захисту інформації та надають ці захищені канали зв’язку “, – заявив Поліщук.

Сьогодні зранку сайт відновив свою роботу.

“6 квітня внаслідок слідчих дій працівників Служби безпеки України в одного з операторів зв’язку, тимчасово призупинено оформлення і видачу біометричних документів (паспорт для виїзду за кордон та ID-паспорт) у центрах надання адміністративних послуг (ЦНАП) та “Паспортних сервісах” на всій території України. Підрозділи міграційної служби наразі працюють у штатному режимі.

Державна міграційна служба звернулася з листами до СБУ, Держспецзв’язку та Державного підприємства “Українські спеціальні системи” (ДП УСС) щодо максимально швидкого поновлення роботи каналів зв’язку та відновлення можливості оформлення та видачі документів”, – йдеться на сайті.