Учасники АТО та їхні сім´ї можуть лікуватися за державними програмами

У Івано-Франківську відбулася нарада з відповідальними особами в лікувально-профілактичних закладах щодо медичного супроводу бійців. Повідомляє Відділ прес-служби Івано-Франківської обласної державної адміністрації.

На нараді були присутні координатори обласного центру допомоги учасникам АТО Наталія Сербин і Вероніка Дичковська. Було обговорено питання, які стосуються організації медичної служби щодо диспансерного спостереження і лікувального процесу учасників АТО та демобілізованих, а також напрацьовано спільний механізм щодо їхнього обслуговування, передає Галицький Кореспондент.

За словами Марії Бойко, від березня 2014 року було введено в дію, відповідно до кожного медичного закладу, клінічний маршрут для військовослужбовців, який постійно оновлювався та доповнювався. У кожній центральній районній лікарні ведеться медичний паспорт учасника антитерористичної операції, в якому є повна інформація про бійця, а саме: де знаходиться він на даний час, де проживає, скільки разів звертався за медичною допомогою, коли він був госпіталізований тощо.

В ході зустрічі неодноразово наголошувалося, що тільки сім’ї загиблих учасників бойових дій та самі ж бійці можуть лікуватись за державними програмами, всі інші лікуються в порядку загальної черги та на загальних основах.

Також було запропоновано залучити військкомати до співпраці, а саме – надати їм інформаційний пакет щодо загальних пільг бійцям. Адже, як стверджують фахівці, туди найперше звертаються учасники АТО і саме там було б найлегше їх поінформувати.