У сквері на Чехова єврейській громаді запропонували призупинити будь-які роботи

Вчора, 9 березня, у ратуші відбувся круглий стіл з обговорення питання єврейського кладовища у Коломиї.

Причина діалогу назрівала сама собою. Як наголосили на зустрічі, нещодавно надійшов лист від секретаріату уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. «На вул. Чехова-Петлюри виявлено низку фактів вандалізму, які були вчинені протягом вересня 2015 року – січня 2016 року на меморіальному єврейському кладовищі у місті Коломия», – йдеться у листі.

На зустрічі дійшли згоди про винесення на сесію міськради питання про призупинення будь-яких робіт у міському сквері, а також, відповідно до рішення містобудівної ради, вирішили винести це на громадське обговорення.

Конфлікт з єврейською общиною триває від вересня 2015 року, саме тоді її представники закрили входи до міського скверу по вул. Чехова, пише “Дзеркало Коломиї”.

Сквер по вул. Чехова для містян – звичне місце відпочинку, а для мешканців вул. Леонтовича цей парк ще й значно коротить шлях з дому до роботи і навпаки. Але, як зазначає голова єврейської общини у Коломиї Яків Заліщикер, це місце – не парк, а меморіальне кладовище, і показує на те відповідні документи: «у 1995 році Коломийська міськрада за головування Ігоря Довганюка визнала частину міського скверу площею 1,4 га по вул. Чехова територією меморіального кладовища та видала єврейській громаді дозвіл на розробку проекту впорядкування згаданої території». Чи так це насправді?

У 1995 році Коломийська міськрада видала єврейській громаді дозвіл на розробку проекту. Але Я. Заліщикер не подав проект на розгляд. На руках у нього є лише ескізні наміри і рекомендація для подання проекту на розгляд. Проекту немає, тому всі роботи, які проводилися на території скверу, є незаконними. Особливо це стосується будівництва і вирубки дерев. Тому громада висунула пропозицію призупинити всі роботи на території скверу по вул. Чехова і відкрити всі входи до нього.

Надія СТЕФУРАК