У САД Прикарпаття попередили про ускладнені ділянки автомобільних трас

На дорогах державного значення Івано-Франківської області станом на 5 січня проїзд забезпечений для всіх видів транспорту.

Підприємства, що відповідають за експлуатаційне утримання доріг, працювали цілодобово. Для розчищення трас від заметів та ліквідації слизькості задіяно 54 механізми, а зокрема піскорозкидачі та грейдери, пише Дзеркало медіа із посиланням на прес-службу САД.

Використано 24 т солі та 385 т піщано-сольової суміші. Слизькість досі ліквідують на Буковецькому та Кривопільському перевалах Р-24.

Минулої доби найроблемнішими були дороги Н-18 Івано-Франківськ – Тернопіль (біля Острині), Н-10 Стрий – Мамалига та Н-09 Мукачеве – Чернівці (Рогатинський район), Р-20 Снятин – Тязів, Р-24 Татарів – Кам’янець-Подільський (Городенківський район). Техніка оперативно виїжджала для усунення проблем.

Служба автомобільних доріг у Івано-Франківській області наголошує на тому, що актуальним залишається питання безпеки на дорогах. Треба бути обачними та обережними, а за поганої погоди краще відмовитися від поїздок.

Водії повинні беззастережно дотримуватися ПДР, а зокрема на слизькій дорозі різко не гальмувати, не робити різких маневрів, уникати обгонів. Особливо уважними треба бути при русі мостами та естакадами. Зонами підвищеної небезпеки є гірські перевали, де існує ризик утворення транспортних заторів. При перетині таких небезпечних ділянок водіям слід бути особливо пильними.

Власникам великогабаритних транспортних засобів необхідно подбати про обладнання автомобілів ланцюгами проти ковзання, лопатами для відкидання снігу, перевірити наявність крюків та тросів для буксирування.

В умовах поганої видимості пішоходи гірше орієнтуються на дорозі, можуть підсковзнутися і впасти під час переходу дороги, тож водії мають знижувати швидкість до мінімуму.

У разі надзвичайної події та потреби в допомозі рятувальників телефонуйте за єдиним номером “101”, або ж до чергових Служби автомобільних доріг у Івано-Франківській області.