У Польщі планують спростити працевлаштування медсестер з України

Міністерство здоров’я Польщі розглядає можливість спрощення працевлаштування медсестер з України.

Про це повідомляє Експрес з посиланням на  Польське радіо.

Йдеться про доповнення вищої освіти в Польщі згідно з вимогами Європейського Союзу. Це має вирішити проблему нестачі персоналу в країні.

Нині в Польщі працює близько 90 медсестер з України. Згідно з даними Вищої палати медсестер і акушерок, третина медсестер в Польщі – в пенсійному віці. Тобто близько 73 тис. осіб (всього в Польщі 220 тис. медсестер) можуть вийти на пенсію.

Саме тому польською владою розглядається можливість приймати представниць цієї професії з інших країн. Серед вимог – вільно володіти польською мовою. Особи, які не є громадянами ЄС, проходять процедуру нострифікації диплома.

Такої можливості немає у випадку молодших спеціалістів з України, а у випадку вищої освіти цей процес дуже складний, тому охочих немає. Нагадаємо, що в цілому в 2017 році Польща надала українцям 1,7 млн ​​тимчасових дозволів на роботу. Зазначимо, що з початку 2018 року в Польщі змінилися умови оформлення сезонних працівників-іноземців.

Заяви польських підприємців про намір доручити роботу іноземцю замінили платними дозволами на сезонні роботи, які не можуть тривати довше 9 місяців протягом календарного року, термін відраховується з дати в’їзду іноземця в Польщі. Дозвіл на роботу коштуватиме 30 злотих (близько 240 грн).

Читайте також: Розпочинається медреформа: чи вірите ви в її успіх? Думки коломиян.