У квітні Глава УГКЦ Святослав Шевчук відвідає Прикарпаття

29 квітня до с. Старуня, що на Богородчанщині, завітає Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав.

Про це повідомляється на сайті Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ, передає Дзеркало Коломиї.

Глава УГКЦ відвідає Прикарпаття з нагоди відзначення 125-річчя від народження блаженного священномученика Симеона Лукача.

В рамках візиту Патріарх очолить Архієрейську Божественну Літургію, а опісля відкриє музей “Блаженного священномученика Симеона Лукача та підпільної УГКЦ”.

Програма святкувань:

10:45 – зустріч патріарха Святослава на парафії св.ап. Петра і Павла;

11:00 – Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолить Отець і Глава УГКЦ Святослав;

13:00 – освячення і відкриття музею.

Довідково:

Блаженний Симеон Лукач – народився 7 липня 1893 р. у с. Старуня Солотвинського (тепер Богородчанського) району Станіславівської області. Походив із простих селян. На відмінно закінчив Коломийську гімназію (1913), у 1913 — вступив до духовної семінарії, але перервав своє навчання на два роки через Першу світову війну. Закінчив студії 1919 року.

Того ж року єпископ Григорій Хомишин висвятив його на священика. У грудні 1920 р. призначений викладачем морального богослов’я Духовної семінарії в Станіславові і там працював до квітня 1945 р. Є відомості, що того ж року його таємно (через переслідування) висвятив на єпископа Владика Григорій Хомишин.

26 жовтня 1949 р. був заарештований органами НКВД і засланий на 10 років до Сибіру. Від ув’язнення звільнений 11 лютого 1955 р. Був священиком у підпіллі, організовував нелегальні богослужіння. У липні 1962 р. заарештований вдруге. Його судили разом із іншим підпільним єпископом Іваном Слезюком.

У в’язниці важко захворів на туберкульоз легень, що спричинило його страждання й смерть. Помер 22 серпня 1964 р., похований у рідному селі.

Обряд беатифікації відбувся 27 червня 2001 р. у м. Львові під час Святої Літургії у візантійському обряді за участі Івана Павла ІІ.

В липні 2010 на могилі, де був похоронений блаженний Симеон Лукач освячено пам’ятник. Мощі блаженного Симеона зберігаються в Архікатедральному соборі Івано-Франківська.

Читайте також: “Той, хто затримує зарплату працівникам, забирає в них можливість жити”, — Глава УГКЦ про оплату праці.