У Коломиї зливають невідому речовину в каналізаційні мережі міста. ВІДЕО

КП “Коломияводоканал” та мешканцям нашого краю може загрожувати небезпека, йдеться в сюжеті НТК.

Невідомі особи щотижня зливають ймовірно небезпечну речовину. Директор водоканалу Ігор Калиняк припускає що ця речовина може пошкодити очисні споруди. Мешканці можуть втратити можливість мати питну воду.

Це траплялося раз у квартал. Майже 300 відер цієї речовини відкачується за ніч, щоб вона не попала на очисні споруди” – зазначив директор водоканалу.

Зокрема він розповів, що ця субстанція потрапивши на очисні споруди, геть би їх знищила. Першими під удар би потрапили бактерії, далі б, через високу густину, речовина забила б насоси та фільтроносні труби.

“Це практично мільйонні збитки, очисні споруди просто б перестали працювати”, – підсумував Ігор Калиняк.

Ні одна з обласних лабораторій не в змозі зробити хімічний аналіз речовини. Єдине що відомо, це те, що в її складі є нафтопродукти. працівники водоканалу не зможуть довго самотужки боротися з невідомими нечистотами, оскільки це може зруйнувати всю систему очищення води.

Ще однією проблемою є те, що самі коломияни не слідкують за тим, що змивають в унітаз. Ганчірка, пакети та навіть взуття дістають працівники водоканалу при чищенні каналізаційних колодязів.