У Коломиї до Міжнародного дня музеїв відремонтували концертно-виставковий зал Музею історії міста. ФОТО

Цього року відзначення Міжнародного дня музеїв співпало з Всеукраїнським днем вишиванки, а тому акцент в урочистостях було покладено на вишиванки.  Оновлений концертно-виставковий зал зміг вмістити не всіх музейних  друзів.

Благодійний фонд “Покуття”, створений за ініціативою народного депутата Андрія Іванчука, придбав для музею на час ремонту шпалери та інші необхідні матеріали, а за рахунок  міського бюджету фірма “Зодчий” відремонтувала концертно-виставковий зал музею.

До свята в цьому залі музейники розгорнули тематичну виставку фотографій коломиян у вишиванках у минулому та сьогодні.

Свято відкрив “Вальс” у виконанні учасників танцювального ансамблю “Грація”. Далі виступали друзі музею – Уляна Мандрусяк, Михайло Петрів, Валерій Ковтун, Василь Глаголюк, Юрій Плекан, Володимир Бойцан, Галина Григорчук. Всі вони отримали подяку за співпрацю та підтримку Музею історії міста Коломиї. Такою ж подякою відзначені Василь Фучко, Микола Семеняк, Уляна Почемсана та Оксана Рудик.

Цього дня в залі звучали пісні про вишиванки у виконанні тріо бандуристок під керівництвом Оксани Рудик. Та неперевершеним  було друге виконання “Гуцулки Ксені” бандуристками і танцювальним дуетом. Оваціями нагородили гості українське танго “Гуцулка Ксеня” .

Чому друге? Вперше у Коломиї “Гуцулка Ксеня” у виконанні тріо бандуристок прозвучала торік на вечорі, присвяченому  Ярославу Барничу на замовлення музею, а українське танго “Гуцулка Ксеня” юні танцюристи також підготували спеціально на прохання музею.

Фото: Андрій КАНЯ