У Франківську протестувальники вимагають відставки голови ОДА. ФОТО+ВІДЕО

В Івано-Франківську протестувальники з Делятина прийшли в облдержадміністрацію, щоб вимагати закінчення ремонту дороги Делятин – Яблунів.

Про це передає кореспондент Фіртки.

Люди обурені призупиненням робіт. Вони кажуть, що їх знову намагаються ошукати, адже кошти на дорогу повинні були виділити ще в липні.

Протестувальники принесли під ОДА металеву бочку, “яка має нагадувати посадовцям часи Майдану”.

В облдержадміністрації переконують, що наразі виділити кошти не можуть через заблоковані рахунки Департаменту будівництва.

Представники компанії ПБС, яка виконує ремонт дороги повідомив, що фірма готова відновити роботи вже за кілька тижнів, але на це необхідно 20 млн грн.

Зустрівшись з головою ОДА, протестувальники озвучили свої вимоги.

Кажуть, якщо не буде грошей, то вимагають відставки Олега Гончарука. Гончарук каже, що ніяку заяву на відставку підписувати не буде. Люди ж кажуть, що чекатимуть поки не отримують пояснення і відповіді на усі свої запитання.

Спілкування відбувається на підвищених тонах.

Відтак протестувальники звертаються до населення усіх сіл, у яких проблеми з дорогою, приїжджати до ОДА.

“Ми мусимо робити порядок”, – кажуть обурені люди.

Наразі чекають представника фірми ПБС. Протестувальники кличуть фронтовиків, учасників АТО, політичні сили долучатися.

“Якщо не хочуть по справедливості і по правді, значить буде так як вийде. Буде вже запити народові. Буде вже хамити народові”, – каже представник громади, військовий капелан Микола Мединський.

Зустріч мала відбутися в залі засідань ОДА, проте люди вирішили чекати голову в кабінеті її заступниці.

“З фірмою виконавцем проговорювали призначення. На поточні і середні ремонти є 100 млн. Я готовий написати ще одне розпорядження на 20 млн., але грошей від цього немає все рівно”, – каже Олег Гончарук.

Люди звинувачують владу, що просто затягують час до зими.

Відтак, зачитали відкритий лист до президента.

Наразі очікують юриста “ПБС”, щоб скласти документи для виділення коштів.
“На сьогоднішній день те, що уже віддано по усіх 78 млн. гривень. З них 30 мільйонів на обслуговування, 48 – на мости після повені. Беремо юристів, сідаємо і пишемо, підписуємо”, – пояснив голова ІФ ОДА.

Нагадаємо, 1 червня мешканці селища Делятин і навколишніх сіл заблокували трасу Н-09 Львів-Мукачево, вимагаючи давно обіцяного ремонту дороги Делятин-Яблунів.  Дорога Яблунів-Делятин – єдина транспортна артерія, що з’єднує селище Делятин та села Заріччя, Чорний Потік, Білі Ослави, Чорні Ослави.Капітальний ремонт вказаної дороги (крім невеликих ділянок в селі Заріччя та в напрямку села Білі Ослави, що були відремонтовані у 2015 та 2016 роках) не проводився декілька десятків років, внаслідок чого дорожнє покриття вщент зруйноване, утворились глибокі та великі вибоїни, ями. Такий стан дороги створював небезпеку для життя та здоров’я місцевих мешканців, які по ній щодня пересуваються до місця роботи та навчання.Згодом відбулася зустріч мітингарів та керівництва ОДА на якісь було погоджено виділення коштів на ремонт, фірма ПБС розпочала роботи, а дорогу в Делятині розблокували. Згідно з проектом, буде відремонтовано понад 30 кілометрів дороги.