Третій з-поміж 374-ох: писанка Олега Лобурака з Коломиї підкорила фестиваль у столиці

Коломийський художник Олег Лобурак ділиться враженнями про VI Всеукраїнський фестиваль писанок, на якому він здобув у номінації «Авторська писанка» почесне третє місце.

– Моя участь у цьому фестивалі, — розповідає “Дзеркалу Коломиї” митець Олег Лобурак, — розпочалася з підписання контракту з організаторами, текст якого мене хоч і не особливо влаштовував, проте мусив змиритися. Порадився з Олегом Кіращуком, він теж був тієї думки, що в цьому мистецькому змаганні варто взяти участь. Поштою нам прислали склопластикові заготовки, фарби, а за якийсь час ми таким же чином відіслали готові писанки в столицю. Я — свою, Олег — свою.

Однак першопочаткова назва вашої писанки була «Святкова». Що сталося, що її переназвали на «Гуцули п’ють мартіні»?

– Не знаю, чи на повному серйозі, але дехто дорікав мені в Фейсбуці, що, мовляв, пропагую пияцтво, зображуючи на писанці гуцулів з келихом. Я, жартуючи, виправдовувався тим, що п’ють вони не самогон, а правдиве мартіні. Так і пристала ця фраза до писанки.

Писанка Лобурака2

Сподобалася вона, судячи з почесного третього місця, і журі фестивалю.

– І журі, в якому сиділа народна майстриня з нашого міста Світлана Стадник, і багатьом поціновувачам писанкарства. Можу похвалитися, що отримую схвальні відгуки в Фейсбуці… Новий міністр культури Євген Нищук теж відвідав фестиваль у середмісті Києва, що надало мистецькому заходові ще більшої значимості. Наголосивши на тому, що в писанці закладено код української нації, міністр нагадав цим самим важливість збереження наших прадавніх традицій.

А як відзначило журі вашу «бронзу», окрім публічного оголошення вашого імені серед переможців?

– Подарували деякі необхідні художникові речі й диплом у рамочці.

Нам залишається нагадати читачам, що передвеликодній успіх нашого краянина не єдиний у його творчій біографії. Олег Лобурак знаний як автор оригінального мультфільму «Коломийський ліхтар», а також низки художніх картин, які він репрезентував на своїх персональних виставках.