Театр “Соломія”. Зі сцени про найпотаємніше. ФОТО

Про новостворений коломийський театр “Соломія” ми вже писали. Головна дійова особа цього специфічного театру і генератор ідей – актриса Мар’яна Кодіна-Іванович.

Молода ексцентрична жінка після зіграних у своєму театрі двох вистав здобула блискавичний успіх і стала центральним персонажем постпрем’єрного фейсбучного вибуху. Театр відразу отримав запрошення на гастролі до Снятина, Надвірної, Сторожинця. А в Чернівцях перша вистава цього театру романтична імпреза “Що таке жінка” включена до програми святкувань Дня міста.

Другу виставу театру “Ворог Настаська” за п’єсою Ігоря Юзюка можна вважати найкращою сценічною постановкою коломиян (включаючи й академічний театр ім. Озаркевича) за останніх кілька років за трьома основними критеріями: зміст, режисерська робота і акторська гра. (Режисер постановки Оксана Стринадюк, режисер з пластики – заслужена діячка мистецтв України Мирослава Воротняк). І ось, чому.

 

Ігор Юзюк

  Сама п’єса, треба сказати, цілком нетипово розкладає акценти в затертому до дір “любовному трикутнику”: чоловік, його жінка і його коханка. Майже в усіх чуттєвих мелодрамах і книжках з сердечками на обкладинках приховані симпатії спрямовуються в бік коханки. (Яка ж дружина не леліє гріховну мрію стати чиєюсь коханкою, бодай у власній уяві?). Натомість класична дружина, – це “надійний тил”, діти, підгорілі баняки, поганий макіяж, тупі ревнощі та одвічне: “може іншим разом, у мене голова болить”. Законна жона, це особа, яка перешкоджає “незаконному” щастю свого чоловіка. А у виставі “Ворог Настаська” авторська і глядацька симпатії повністю на боці зрадженої жінки. Мало того, що зрадженої, – цю жінку взагалі НІХТО  НЕ  ЛЮБИТЬ. Ніхто!..

Ми поспілкувалися з Мар’яною Кодіною-Іванович і вона нам багато дечого оповіла про світ своїх інтересів, про напрямок театру “Соломія”, який вона створила.

  – Вісім років я працювала в коломийському драмтеатрі ім. Озаркевича. Потім доля звела з керівничкою “FRANCO- театру” Ірою Ярмоленко. Було цікаво. Але якось не так. Я нутром відчувала, що хочу говорити зі сцени дещо інше. Хочу говорити про жінку так, як про неї не говорить ніхто – про її найпотаємніше. Направду, ми, жінки, боїмося визнавати, що ми слабкі за своєю природою, часто недолюблені, недослухані, незігріті. У повсякденні, кинувши на плечі мішок з побутовими клопотами, ми про це забуваємо. Треба зняти маску й визнати, що жінка без чоловіка повноцінною бути не може, – в цьому її суть і її оправдання. Як гадаєте, чому жінка здатна бути підступною бестією, як не може бути чоловік? Чому ми безжально знищуємо своїх суперниць, чому спалюємо “Настаську”, як у нашій виставі? Та тільки тому, що хочемо бути щасливими. Все!..

Що ж, краще, аніж сама актриса пояснити спрямованість театру “Соломія” ніхто б не зміг.

АВТОР: Андрій МАЛАЩУК

ФОТО: Андрій КАНЯ

Нагадаємо, сьогодні о 18 год.  театр “Соломія” покаже в Народному домі виставу “Ворог Настаська”.