ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

"Те, що не шкодить вам. Те, що не шкодить природі" – коломиянка Христина Ярема про еко-продукцію

Без сульфатів, барвників, консервантів та інших шкідливих домішок. Ось такими повинні бути еко-продукти. Нині багато брендів використовують слово "еко" тільки задля маркетингу, бо це модно. Саме тому треба бути обережним, купуючи таку продукцію, бо не завжди під наліпкою "еко" – дійсно органічний продукт. Треба вміти вибирати.

Героїня нашого матеріалу коломиянка Христина Ярема каже, що "еко" – це не тільки те, що не шкодить вам, а й те, що не шкодить природі. Саме таким повинен бути баланс.

Дівчина вже близько трьох років живе за принципом "zerowaste", що означає "нуль відходів". Вона поступово відмовляється від всіх речей, які в майбутньому можуть стати сміттям. На побутовому рівні можна всьому знайти альтернативу й пристосуватися.

Першим та найпростішим кроком може стати відмова від одноразових пакетів. Варто зшити або ж купити одноразові еко-торби, які можна з легкістю випрати після купівлі брудної картоплі на ринку й використовувати знову. М’ясо та рибу можна просто зважувати у власному ланч-боксі. Навіщо постійно купувати воду у пластмасовій тарі, якщо можна мати багаторазову красиву пляшку й постійно наповнювати її. Кілька кав’ярень Львова, наприклад, роблять знижку на каву, якщо принести своє термогорнятко. На жаль, у Коломиї поки що таке не практикують. Таких прикладів можна наводити безліч.

Але все, про що було сказано вище, стосується тільки харчування. А як же ж догляд за собою? У магазинах з побутовими товарами та косметикою – креми, дезодоранти, одноразові бритви, вушні палочки, зубні щітки – все, що ми використовуємо для щоденного догляду за собою, запаковано у пластик, який розкладається від 180 до тисячі років. Але навіть після такого довгого проміжку часу залишається мікропластик, який не розкладається зовсім. Крім того, склад такої продукції, зазвичай, наповнений шкідливими домішками.

Саме тому Христина почала шукати спочатку для себе вихід із цієї ситуації. Вона навчилась самостійно робити креми на основі ефірних олій, вмивки для обличчя без шкідливих елементів у складі, бальзами для губ, різноманітні скраби для тіла, зубну пасту тощо.

Потім почала ділитися ними зі своїми друзями й зрозуміла, що така продукція користувалась би попитом, тому спільно зі своїм хлопцем, теж коломиянином, Олегом створили власний інтернет-магазин еко-продукції "Dotyk", де можна придбати найрізноманітніші засоби для догляду за собою.

Молоді люди виокремили кілька принципів-цінностей, на яких, власне, й базується їхній магазин: "zerоwaste" (без відходів), "vegan" (косметика не тестується на тваринах, для її виготовлення не використовують тваринних жирів), "hand made" (кожен крем наповнений любов’ю), "organic" (косметика, виготовлена виключно з природних масел і не містить консервантів).

Особливість магазину в тому, що вся косметика продається у скляній тарі, яку людина після використання може повернути за 10 чи 20 гривень або ж наповнити її знову. Таким чином у Христини й Олега виходить безвідходне виробництво.

Наступним елементом є доступність. Якщо ж за кордоном все, що "органічне" й "еко", – дороге, то в магазині Христі й Олега ціни доступні навіть для студента.

Серед асортименту можна знайти найрізноманітнішу продукцію, починаючи від дерев’яних вушних паличок та гребінців, закінчуючи засобами жіночої гігієни та дезодорантами. І найголовнішим є те, що все дійсно "еко", не шкодить організму людини й навколишньому середовищу, бо виготовлене з любов’ю.

АВТОР: Ярина БАЛАБАНИК