Ситі сміттям по саме горло. Мешканці “Канади” про причини безстрокового блокування сміттєзвалища у Коломиї. ФОТО

З 1 липня на коломийському сміттєзвалищі триває безстрокова акція. Громада, яка проживає поблизу, скаржиться на завезення на полігон твердих побутових відходів із навколишніх сіл та з інших районів області.

Компанія “АВЕ” надала жителям список із вказанням шести машин, які обслуговують тільки Коломию. Але мешканці стверджують, що ці дані є неправдивими. Наголошують, що мають відеодоказ того, що машина із того списку, забирала сміття із с. Джурів (Снятинський район). На полігон його не повезли, бо знали, що люди їх зафільмували.

Ще однією з причин акції, стверджують активісти, є той факт, що рівно 2 роки тому районна рада пообіцяла виділити землю під будівництво сміттєпереробного заводу, але обіцянку не виконала.

“За два роки, які минули, жодного рішення з виділення землі, жодних проектів, які нам представляв Роман Дячук (голова районної ради – ред.) у своєму кабінеті, жодних сміттєпереробних заводів ми не бачили. На зв’язок з нами протягом цього часу вони теж не виходили”, – розповідає мешканець мікрорайону “Канада” Степан Мотиль.

Вчора відбулися збори мешканців мікрорайону “Канада”, вулиць Косачівська, Залізнична, Гордієнка та Шарлая.

Громада вирішила продовжити блокувати машини, які вивозять сміття із районів області, на невизначений термін. Оскільки жодного відповіді ні від районної влади, ні від представників компанії “АВЕ” мешканці не отримали.

Читайте також: На Коломийщині побоюються сміттєвого колапсу – мешканцям радять, що робити з відходами

На зборах вирішили запускати машини тільки із с. Королівка, бо саме там розташовані очисні споруди міста. Тутешні жителі теж страждають від небажаного сусідства.

А ще активісти запропонували встановити камеру на в’їзді на полігон, щоб контролювати вивіз сміття.

Крім цього, на зборах був присутній заступник міського голови Богдан Федорук. Разом із мешканцями їм вдалось обговорити проект із сортування твердих побутових відходів. Таким чином люди зможуть самостійно зменшити кількість сміття. Найближчим часом громада сподівається, що така ініціатива буде втілена в життя.

“Дзеркало медіа” буде далі стежити за перебігом події.

Повний репортаж згодом.

Ярина БАЛАБАНИК

Фото: Андрій КАНЯ

Нагадаємо, на нашому сайті триває опитування “Чи варто дозволяти ввозити сміття з сіл на сміттєзвалище в Коломиї?”.