Що робити коломиянам, які не підписали декларацію з лікарем

З часу впровадження медичної реформи громадськість поділилася на дві когорти: ті, хто підписав договір, та ті, хто принципово цього не хоче робити. Карати та змушувати людей підписувати декларації з лікарем ніхто не буде, але зовсім скоро в Україні будуть впроваджені нові правила обслуговування пацієнта.

Про них Дзеркалу медіа розповів керівник Коломийського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Володимир Мельничук:

“З 1 липня пацієнт, який не має підписаної декларації та не має направлення від свого сімейного лікаря, звертаючись за медичною допомогою на вторинний рівень до кардіолога, хірурга чи невролога, наприклад, може стикнутися з тим, що вторинний рівень буде мати право виставити рахунок за обслуговування, консультацію чи надання допомоги”.

Але тут є кілька моментів, на які варто було б звернути увагу. На вторинному рівні повинні бути зареєстровані платні послуги.

Також варто звернути увагу на те, що ті пацієнти, яких привезла карета екстреної медичної допомоги, не будуть сплачувати нічого. Госпіталізація в такому випадку – безкоштовна.

Плата буде відмінена і для тих категорій послуг вторинного рівня, за які Національна служба здоров’я України буде платити додатково.

Окрім цього, з 1 липня будуть відмінені благодійні внески за обстеження.

Читайте також: Медична реформа. Які коломийські лікарі підписали найбільше декларацій

Що обстежує нова медична апаратура в лікувально-діагностичному центрі у Коломиї. ФОТО

Економимо ваш час: підписуйтеся на наш канал у Телеграмі – там публікуємо тільки 2-3 найважливіші новини за день!