Ще рік на роздуми: чи стане вулиця Валова пішохідною

Торік у ратуші презентували Програму реконструкції та розвитку центральної частини міста. Поміж ідей щодо забудови середмістя там є ще й пункт про розширення пішохідної зони. Влада пропонує до вже суто пішохідної вулиці Чорновола додати ще й Валову.

Ця ідея увійшла й до Стратегії розвитку Коломиї, однак саме вона викликала ажіотаж серед частини мешканців міста.

Між оголошенням ідеї та спробою її реалізації минуло півтора року. І вже влітку цього року вулицю Валову перекрили бетонними блоками.

Влада пояснила перекриття ремонтом дороги на вулиці, заміною водопроводу, а також тим, що комунальники ліквідовували септики в будинках.

Та, судячи з усього, була в зупинці руху на Валовій і інша мета – прозондувати громадську думку з цього приводу і дізнатися, якою буде реакція мешканців. Реакція з’явилася миттєво і була доволі емоційною.

Насамперед – від підприємців, які в цьому районі провадять свій бізнес.

Фото: Олександра ЩЕРБАКОВА-ОЛІЙНИК

Їхніми аргументами проти перекриття було те, що: а) вони втратять клієнтів та б) ускладниться логістика, тобто буде важче доставляти продукцію до магазинів чи торгових точок.

Олег Винничук, співвласник одного з магазинів на вказаній вулиці, каже, що проти того, щоб Валова стала пішохідною. По-перше, це дуже ускладнить рух у місті, який і так доволі проблемний.

По-друге, до цього мікрорайону не буде нормального доступу для швидкої, поліції, пожежної чи комунальної техніки, переконує пан Олег. Крім цього, за час, поки вулиця була перекрита, стало зрозуміло, що люди тут мало ходять, відповідно у підприємців впали продажі.

“Оскільки ми платимо податки, – каже пан Винничук, – то просимо, щоб нашу точку зору врахували”.

Підтримують цю точку зору і деякі депутати, зокрема Сергій Федчук. Він вважає, що вулиця Валова є торговою вулицею, і закривати її для багатьох підприємців означає закривати свій бізнес.

“За той час, поки вулиця стояла, – каже депутат, – виторг у магазинах впав приблизно на 30-40%. По суті ми своїми руками пхаємо палиці в колеса місцевому бізнесу, а мали б навпаки його розвивати та допомагати, адже бізнес створює робочі місця та платить податки”.

Крім цього, на думку Сергія Федчука, перекриття Валової призведе до транспортного колапсу. У середмісті вже тепер є великі проблеми з рухом. На Театральній щоранку великі затори, така ж ситуація і на бульварі Лесі Українки та Петлюри. Тож якщо закрити Валову, весь центр міста буквально “стане”.

Фото: Андрій КАНЯ

У міської влади думка кардинально інша.

“Пішохідна зона, – каже Ігор Слюзар, – місту вкрай необхідна. І, навпаки, піде на користь бізнесу”.

Однак, як запевнив міський голова, питання вулиці Валової буде предметом громадських слухань. Тільки після них прийматимуть конкретне рішення.

Втім, він переконаний, що Валову слід перекривати, однак до її реконструкції ніяких дій влада робити не буде. Реконструкція ж запланована на наступний рік.

Віктор ФІТЬО

Нагадаємо, у Коломиї через ремонтні роботи була перекрита вулиця Валова.

19 червня з цього приводу на акцію протесту зібралися місцеві підприємці, які провадять свій бізнес у частині вулиць Чорновола та Валової.

Днями на сайті “Дзеркала Коломиї” завершилося онлайн-голосування “Чи підтримуєте пропозицію, щоб вулиці Чорновола – Валова – Театральна стали пішохідними?”.

59,12% опитаних (645 осіб) відповіли “так”.

38,41% (419 осіб) не підтримали дану пропозицію.