Шевченко на теренах України: інтерактивна карта

Напередодні шевченківських днів у мережі оприлюднено інтерактивну карту українських топонімів, пов’язаних із Тарасом Шевченком.

Роботу з дослідження топонімів і складання карти виконав Станіслав Свідлов із Запоріжжя, передає “Дзеркало Коломиї” з посиланням на Український простір.

Карту створено на основі даних із “Реєстру адміністративно-територіального устрою”.

У Реєстрі зафіксовано 10 967 топонімів на честь Тараса Шевченка. З них вулиць – 9472, провулків – 1178, площ – 39, проспектів – 25, в’їздів – 24, бульварів – 20, тупиків – 20, майданів – 8, районів у містах – 7, кварталів – 6, проїздів – 5, скверів – 2, парків – 2.

З населених пунктів названо одне місто, 145 сіл, 2 селища міського типу, 9 селищ. Окрім цього, в реєстрі досі значаться два ліквідованих села.

Серед регіонів на першому місці за кількістю назв Київська область зі 799 топонімами. До статистики Київської області не увійшли топоніми Києва (11), який має особливий і не є частиною Київської області. Найменше шевченківських топонімів у Автономній Республіці Крим – 96. Один топонім на честь Шевченка зафіксовано в Севастополі.

Найповніший список пам’ятників Шевченку можна переглянути у Вікіпедії.