- відділу земельних відносин міської ради – на 1 штатну одиницю;
- архівного відділу міської ради – на 1 штатну одиницю;
- служби господарського забезпечення міської ради – на 1 штатну одиницю;
- організаційного відділу міської ради – на 1 штатну одиницю;
- управління праці та соціального захисту населення міської ради – на 2 штатні одиниці;
- управління освіти міської ради – на 3 штатні одиниці.
Політика
Сесія Коломийської міськради: "роздуті" штати, впорядкування вивісок та електронна петиція
13 Квітня 2016
Депутати міськради більше не зможуть приховувати свої рішення – відтепер практично всі голосування будуть поіменні, згідно з відповідним Законом від 23 лютого.
Власне, шоста сесія Коломийської міськради розпочалася з навчання депутатів голосувати персональною карткою у програмі електронного голосування «Віче», яке закупили напередодні у ратуші. А персональні картки обранцям обійшлися по 200 гривень. Сама система кілька разів давала збої. Добрих півгодини народні обранці вчилися, як вставляти картку і натискати відповідні кнопки «за», «проти» чи «утримався».
Тепер виборці зможуть отримувати точну інформацію про діяльність своїх депутатів – які вони вносять пропозиції, яку позицію обстоюють, а головне – як голосують за конкретні рішення.
Потім у «Народному домі», де цього разу провели засідання сесії, заслухали депутатські запити.
Ігор Ільчишин запропонував міськраді увести електронну систему державних закупівель «ProZorro». «Ця програма, - розповів депутат, - мінімізує людський фактор під час закупівель, а значить - зменшить ризики корупції».
У разі уведення програми установи та організації висвітлюватимуть свої витрати на сайті "ProZorro".
Головною метою є забезпечення максимальної ефективності використання та економії бюджетних витрат, розширення добросовісної конкуренції, відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівлі товарів, робіт та послуг за кошти міського бюджету.
А також можна рекомендувати розпорядникам бюджетних коштів, установам і організаціям оприлюднювати інформацію про закупівлі, вартість яких не перевищує межі, встановлені ч. 1 ст. 2 Закону України "Про здійснення державних закупівель" через систему електронних державних закупівель на сайті http://prozorro.org/.
Повною мірою використати антикорупційний потенціал системи ProZorro дозволяє закон про публічні закупівлі, ухвалений в грудні минулого року. Наразі, як відомо, система готується до розгортання на всю країну. Повний перехід всіх держзакупівель в електронну форму розпочався 1 квітня цього року, а 1 серпня пройде остання хвиля дрібних закупівельників.
Міський голова Ігор Слюзар не підтримав пропозицію депутата, пояснивши, що втілити «ProZorro» в життя у Коломиї можна буде тільки у серпні. «Раніше нас система не зареєструє».
Тим часом, у кінці березня Рогатинська міська рада на черговій сесії затвердила порядок застосування цієї системи електронних закупівель.
Потім перейшли до кадрових питань – збільшення штату Коломийської міськради.
Питання викликало жваве обговорення. Адже нещодавно - на першій сесії депутати вже збільшували штат міськради на 7 працівників: тоді зросла кількість заступників міського голови – з трьох до чотирьох; стало на одного більше працівника в організаційному відділі; та на чотирьох нових працівників у Центрі надання адміністративних послуг. Тоді ж ввели ще одну посаду штатного радника міського голови.
Ігор Слюзар теперішнє рішення знову збільшити штат ратуші пояснює ефективністю роботи нових працівників. «Завдяки тому, що ми восени збільшили кількість працівників Центру надання адмінпослуг, робота стала ефективнішою. За послуги реєстрації, які вони надають, у міський бюджет додатково надійшло 60 тисяч гривень».
У депутатів виникли питання, чому ці кошти не направляють на інші вагоміші витрати у місті.
Також, як підмітила Леся Белявська, коли Коломия була промисловим містом, у відділі економіки працювало лише двоє працівників. «Штати й так роздуті, а результату нема», - сказала депутатка.
Попри велику кількість запитань, рішення підтримав 21 депутат. Зокрема, цим рішенням обранці зменшили штатну чисельність відділу економіки міськради на два працівники, а також ліквідували одну посаду радника міського голови з питань децентралізації. «Він (радник, - Авт.) напрацював чимало питань. Тому зараз нам достатньо одного радника, який вестиме вже два питання – по децентралізації і з питань створення ОСББ», - сказав Ігор Слюзар.
Також у ратуші штатний апарат збільшили на 9 чиновників: