ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Рятувальники б'ють на сполох: від початку року на пожежах загинув 1291 українець

Упродовж вихідних 13 - 16 жовтня в Україні вогонь забрав життя 26 людей. Водночас травми різного ступеню важкості отримали ще 13 осіб.

Про це повідомляє прес-служба ДСНС України, пише Дзеркало медіа.

Як зазначають вогнеборці, основними причинами виникнення займань у помешканнях є власна недбалість громадян та нехтування елементарними правилами пожежної безпеки у побуті.

Йдеться про паління у ліжку, перевантаження електромережі та побутових приладів, старі обігрівачі, несправне пічне опалення, а також недбалість дорослих по відношенню до власних дітей. З високою вірогідністю усі ці фактори призводять до трагедій.

Загалом, з початку року показник загиблих та постраждалих на пожежах становить вже 1 тис. 291 та 1 тис. 080 осіб відповідно.

Тож, заважаючи на вкрай невтішну та трагічну статистику, Державна служба України з надзвичайних ситуацій вкотре звертається до громадян з проханням неухильно дотримуватися правил пожежної безпеки. Розповідайте дітям про небезпеку, яку приховує у собі вогонь. Майже кожній пожежі можна запобігти! Для цього слід обов'язково обговорити в родині не тільки заходи щодо запобігання пожежі, а й порядок дій у разі її виникнення: спосіб виклику пожежно-рятувальної служби “101”, евакуації дітей, гасіння пожежі на початковій стадії, безпечні маршрути виходу з приміщення.

Завжди дбайте про належний протипожежний стан власних помешкань! Зокрема:

  • не залишайте малолітніх дітей без нагляду, та не дозволяйте їм бавитися сірниками;
  • слідкуйте за станом та справністю електромережі;
  • у разі виходу з приміщень не залишайте увімкненими телевізори, праски, обігрівачі, тощо;
  • не паліть у ліжку;
  • намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі великої потужності.
  • подбайте про справність печей та обігрівальних приладів.

Пам'ятайте! Лише виконання елементарних правил пожежної та власної безпеки зможе зберегти ваше життя та майно від вогню.

Нагадаємо, рятувальна служба закликає прикарпатців не спалювати сухої трави, листя та інших рослинних залишків.

Читайте також: Запобігти, врятувати, допомогти: як працюється коломийським рятувальникам.