До реабілітаційного центру на Прикарпатті переселять 4 бурих ведмедів, занесених до Червоної книги

Чотирьох бурих ведмедів доглядатимуть у Національному природному парку “Галицький” на Івано-Франківщині.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак, пише Дзеркало Коломиї.

Буквально нещодавно я розповідав історію порятунку тань-шанської ведмедиці Христі. Як запевняють у притулку “Домажир”, за тиждень тварина майже адаптувалася до життя без клітки. Зараз на кону життя ще 4 ведмедів із Херсона. Цього разу – бурих (до речі, цей вид занесений до Червоної книги і класифікується як зникаючий). Їх утримує місцеве комунальне підприємство, однак умови утримання тварин не відповідають жодним екологічним та ветеринарним вимогам. Знову ж таки завдяки українським і навіть зарубіжним зоозахисникам, місцевим журналістам, екоінспекторам та Мінприроди спільними зусиллями вдалося підшукати і облаштувати більш комфортну і природну домівку для цих чотирьох клишоногих. Цього разу прийняти тварин готовий Національний природний парк “Галицький” на Івано-Франківщині, де також діє реабілітаційний центр для диких тварин”, – йдеться у дописі.

 Міністр повідомив, що він вже підписав відповідне звернення до голови Херсонської ОДА Андрія Гордєєва та Херсонського міського голови Володимира Миколаєнка щодо сприяння у переселенні ведмедів до реабілітаційного центру на Прикарпатті.

“Розраховую на всебічну підтримку, розуміння та оперативність із їхнього боку. Вкотре дякую зоозахисникам, журналістам та фахівцям українських притулків для диких тварин за наполегливу громадянську, природоохоронну і просто людську позицію. Гуртом ми точно здатні зробити більше!” – написав Остап Семерак.