Прокурор Василь Ковалюк – про вбивства і корупцію на Коломийщині

Зустрітися з коломийським міжрайонним прокурором, керівником місцевої прокуратури для висвітлення діяльності цієї служби – річ далеко непроста. Зустріч з журналістом неодноразово зривалася внаслідок нагальних прокурорських справ.

За випадковим збігом обставин мала зірватися й остання з домовлених зустрічей, – прокурор Василь Ковалюк щойно отримав повідомлення про подвійне вбивство в Семаківцях. Але під вечір ми таки зустрілися в його кабінеті.

– Загалом рівень злочинності у 2018 році на Коломийщині зменшився на понад двадцять відсотків порівняно з 2017 роком. 2019-й почався погано – у Семаківцях вбили жінку і її співмешканця. (На час підготовки цього матеріалу вбивцю затримано. Ред.). Статистично минулорічна картина така: 50 злочинів з розрахунку на 10 тисяч населення сталося в Коломиї і 43 злочини в районі. Мали й одне навмисне вбивство – в жовтні у Гвіздці знайдено тіло молодої жінки. Вбивцю затримано. Внаслідок тілесних ушкоджень дві людини померли. Так, восени у Малому Гвіздці від побиття помер чоловік. Там був конфлікт у стані алкогольного сп’яніння. Важкий злочин також вчинили двоє колишніх військовослужбовців у Коломиї: познайомившись на вулиці з 16-літньою дівчиною, заманили її до себе на квартиру й там зґвалтували. Вони дотепер знаходяться під арештом, тривають судові засідання.

 – Василю Петровичу, резонансні злочини, пов’язані з насильством, у коломиян “на слуху”, а що скажете про злочини “прихованого” характеру – зловживання службовим становищем, корупційні дії тощо? Чи таких на Коломийщині не зафіксовано?

– Насильство – це не обов’язково нанесення тілесних ушкоджень чи зґвалтування. Трапляються й рідкісніші. Наприклад, торік викрито групу осіб, які під прикриттям нібито реабілітаційного центру з лікування від алкогольної та наркотичної залежності утримували фактично в рабстві понад двадцять осіб, змушуючи на себе працювати. Шістьом зловмисникам оголошено підозру в скоєнні злочину за двома статтями: “незаконне позбавлення волі” та “торгівля людьми”. А щодо корупції, яка вас цікавить, то в даний час ведеться кілька кримінальних проваджень, пов’язаних з незаконною порубкою лісу, незаконним виділенням землі, а також неправомірними діями у бюджетній сфері. Так, директор одного з комунальних підприємств району складав і видавав працівникам неправдиві табелі обліку використаного робочого часу.

АВТОР: Іван ДЖИНДЖУРА

ФОТО: Андрій КАНЯ