Поляки у Коломиї відреставрують будинок товариства “Сокіл”, який перебуває у занедбаному стані. ФОТО

У Коломиї працюють польські архітектори з фундації “Мости”, які мають до осені подати проектно-кошторисну документацію для відновлення будинку, в якому колись розміщувалася старшинська школа товариства “Сокіл”.

Стан, у якому перебуває будинок навпроти площі Скорботи, непокоїть усіх. Саме тому громадська організація “Генеза” спільно з польською громадою Коломиї і міською радою ще рік тому звернулася до міністерства закордонних справ Польщі з проханням допомогти в збереженні цієї культурної пам’ятки, передає “Дзеркало Коломиї” з посиланням на “Галку“.

“Виготовлення проекту реконструкції – перший важливий крок, – каже перший заступник міського голови Сергій Коцюр. – Зрозуміло, що бюджет Коломиї не зміг би профінансувати повноцінну реконструкцію будівлі. Потрібно було залучати інвестиції. Сейм Польщі проголосував за те, щоб допомогти Коломиї зберегти будинок, який важливий як для польської громади, так і для української. Наступний крок – пошук грантів для виконання відновлювальних робіт”.

Представник “Генези” Ірина Перегінчук розповідає, що старт був у липні минулого року. У лютому Міністерство закордонних справ Польщі затвердило подання, а в червні сейм остаточно ухвалив рішення.

“Залучили дуже багато людей, щоб справа зрушилася з місця, – каже Ірина Перегінчук, – Це буде і аналіз стін, вікон, і креслення, ескізи, тобто інвентаризація усієї будівлі. Головне – зберегти автентику. Тому звертаємося до небайдужих коломиян, хто має старі світлини, особливо інтер’єру будинку, щоб усе якомога точніше відтворити у проекті”.

Фахівці з Польщі – реставратор Кароль Гондзік, архітектор Марек Партика з фундації “Мости” – стан будівлі оцінюють загалом середньо: місцями будинок зберігся добре, місцями – не зовсім.

7b29e568b57e62a6b4b03985acd08582_600x1000

sokil-kolomiya1

Читайте також:

Архітектурні рани Коломиї