Після публікації у ЗМІ благодійний фонд «Покуття» пообіцяв впорядкувати пам’ятник «Борцям за незалежну Україну»

У сквері також проведуть освітлення та встановлять лавки

Після виходу статті «Архітектурні кладовища», яка викликала суспільний резонанс, меценати Міжнародного благодійного фонду «Покуття» зголосилися впорядкувати вищезгаданий пам’ятник і територію довкола нього, зокрема у сквер проведуть освітлення та встановлять лавки. Насамперед, кажуть у фонді, потрібно відновити сам пам’ятник, встановивши нові гранітні плити.

коломия

Попри численні звернення небайдужих коломиян до місцевої влади, нині монумент знаходиться у жахливому стані. Пам’ятник «Борцям за незалежну Україну», прообразом якого став сотенний УПА Мирослав Симчич («Кривоніс»), відкрили у Коломиї 2008 року. Гранітний монумент, заввишки три метри, встановили тоді за ініціативи Героя України, славної пам’яті Василя Ткачука. Автором монумента став скульптор Роман Захарчук.

У 2013 році, пригадує митець, коли в Україні прокотилася хвиля вандалізму пам’ятних знаків, встановлених на честь провідників ОУН й УПА та національних героїв, у Коломиї невідомі пошкодили бюст пам’ятника «Борцям за незалежну Україну». Від початку 2013 року в країні понівечили й зруйнували понад десять монументів. На жаль, ця доля не оминула і пам’ятник у Коломиї – вандали відламали у монументі ніс.

Тоді завдяки фінансовій підтримці Благодійний Фонд «Покуття» бюст пам’ятника відреставрували та повернули йому колишній вигляд.