ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

У Коломиї відзначили 105-ту річницю проголошення Західноукраїнської Народної Республіки. ФОТО

Урочисто, але стримано - так Коломийська громада вшановує 105-ту річницю проголошення Західноукраїнської Народної Республіки. Подія, яка демонструвала і демонструє досі потяг України до незалежності та самостійності. І що головне - Коломия була в центрі цієї події. про це на своїй сторінці написав міський голова Богдан Станіславський.
"Окрім молитви та нагородження з нагоди визначного дня, для учасників дійства почесний громадянин Коломиї, професор, доктор політичних наук Іван Монолатій прочитав лекцію про наше місто в період ЗУНР. Зацитую його три головні висновки, які сьогодні є важливими для кожного коломиянина:
- вперше за 600 років (після Галицько-Волинської держави) Коломия та її громада стала містом у своїй власній державі;
- Коломийська громада стояла біля витоків волонтерського руху на Галичині - ще 105 років тому;
- жителі Коломийської військової округи проявили найвищий ступінь мобілізаційної готовності на Галичині, рвучись захищати свою державу.
1 листопада щороку нагадує нам: українці завжди прагнули бути у своїй державі, і це прагнення збулося. І кожен з нас відповідальний за цю державу та робить все можливе та неможливе, щоб сьогодні, як і століття тому, берегти своє" - йдеться у дописі.