ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Коломийська поліклініка та ЦРЛ - одні з кращих за наявністю діагностичного обладнання

Рання діагностика здатна попередити розвиток небажаних хвороб та патологій. Відрадно, що наш коломийський діагностичний центр оснащений всією необхідною діагностичною апаратурою.

Тут сучасні УЗД та рентген-апарати, мамограф, апаратура для реоенцефалографії, тобто дослідження роботи головного мозку та пристрої для холтердіагностики, які визначають роботу серця впродовж доби, а також ендоскопічний кабінет і ангіограф вартістю 23 млн. гривень. Більшість медапаратів вдалось отримати завдяки сприянню народного депутата України Андрія Іванчука. 

Мамограф

"На цьому апараті обстежують переважно жінок, в яких є підозра на захворювання молочних залоз та з профілактичною метою. Натепер на ньому обстежили 500 жінок. Майже в 300 з них виявили ті чи інші патології, значна частина з яких – доброякісні зміни в молочних залозах, а в 20 діагностовано онкологічні захворювання.

"Молочні залози можна обстежувати після 40 років, обстеження рекомендується проходити раз на 2 роки за направленням лікаря. Обстеження безкоштовне. Коли рак молочної залози діагностований на ранніх стадіях, це поліпшує лікування. За допомогою цього апарату, крім пухлин, визначають і мастопатію, фіброаденоми, кисти, а також вікові зміни", – розповідає лікар-рентгенолог Вікторія Титик.

 

Багатофункційний сучасний рентген-апарат марки Opera T90

За словами завідувача рентгенвідділення Ігоря Ориняка, променеві навантаження на людський організм мінімальні порівняно з старшими поколіннями рентген-апаратів.

"Його ключова відмінність – зображення передається за допомогою Wi-Fi через детектор приймача одразу на монітор. Тут значно поліпшене рентгенівське зображення, він простий у використанні, сучасний та надійний", – додає лікар рентгенолог.

Щодня обстеження на рентген-апараті проходять 50-60 осіб. За направленням лікаря воно безкоштовне, але якщо хтось бажає отримати знімок на плівці, то через термінал сплачує її вартість. Торік на цьому апараті обстежилося понад 13 тисяч осіб, а цьогоріч уже 8 тисяч мешканців Коломийського та межівних районів.

 

Ендоскопічний кабінет

Пізніше нам продемонстрували цифрову ендоскопічну стійку для огляду стравоходу, шлунку, дванадцятипалої кишки. Є ще ендоскоп для огляду товстого кишківника та бронхів. Раніше такого обладнання поліклініка не мала. Тепер тут один з кращих ендоскопічних апаратів європейського зразка. Це обладнання придбане також завдяки допомозі засновника БФ "Покуття" Андрія Іванчука.

"Щоденно тут оглядають до 10 пацієнтів, згідно з направленнями гастроентеролога: виявляють пухлини, виразкові процеси, інші недуги. Також додатковими видами обстеження є визначення рівня кислотності, гелікобактерної інфекції в шлунку. При потребі ендоскопічне обстеження можна записати на апарат, а при потребі консультуватися, маючи відеоматеріал, з обласними чи столичними спеціалістами. Це надзвичайно потужне обладнання. Згідно з журналом прийому, вже проведено понад 3 тисячі обстежень. Півроку тому на базі кабінету проводились курси ендоскопістів, які високо оцінили це обладнання", – каже лікар-ендоскопіст вищої категорії Ігор Вань.

А ще апарат наділений функцією відеотрансляції обстеження, що неабияк важливо в умовах сучасної медицини.

Надсучасна УЗД‑діагностика 

 

Її використовують для визначення роботи серця, для гінекології та вагітних, для діагностування стану щитовидної залози, внутрішніх органів.

Апарат багатофункційний, завдяки методу еластографії можна виявити онконовоутворення. Від 30 до 50 пацієнтів проходять щоденно діагностування. Лікарі радять: якщо ви обстежуєте внутрішні органи – неодмінно робіть це натще, щоб жовчний міхур не був спазмований, щоб шлунок не перешкоджав обстеженню підшлункової. Також для обстеження чоловіків на простату чи жінок на гінекологію повинен бути повний сечовий міхур. Побутує думка, що УЗД буцімто шкідливе для людей, проте лікарі це спростовують і запевняють, що діагностика повністю безпечна.

 

Ангіограф

Ангіограф був вкрай необхідний коломийським лікарям, адже щорічно майже 500 осіб потрапляє до стаціонару ЦРЛ з інфарктами міокарда та інсультами (за рік реєструють приблизно 150 інфарктів та 350 інсультів). За допомогою апарату проводиться дослідження структур судин головного мозку та серцевої системи.

"Велика подяка Андрію Володимировичу за те, що ангіографічна система надійшла до Коломийської ЦРЛ. Якісне і точне зображення дає детальну картину процесів, які відбуваються в організмі. Апарат дозволяє виявляти аневризми, завуження судин, наявність у них бляшок. Його можливості також дозволяють пройти зондом, поставити стенд та розширити судину і повністю відновити кровотік в даній ділянці серцевого м’язу. А якщо стається гострий серцевий напад, то хворого привозять до відділення з ангіографічною системою і якщо до двох годин прооперують і встановлять стенд на місці ураження судини – людина залишається повністю здоровою", – пояснює в. о. генерального директора комунального некомерційного підприємства Коломийська ЦРЛ Коломийської районної ради Петро Лесів.

"Тепер жителі Коломиї і району, а також жителі Городенківщини, Снятинщини, Косівщини мають змогу виявляти хвороби на ранніх стадіях. Це заощадить і кошти, і час, і здоров’я, дасть можливість жити довше. Так крок за кроком нам вдається робити великі зміни. Те, що колись раніше можна було робити в інститутах та в столичних наукових центрах, – тепер можна робити у коломийській поліклініці та лікарні", – каже народний депутат України Андрій Іванчук.

За час відкриття нової поліклініки її лікувально-діагностична потужність неабияк зросла. Тепер будь-яке обстеження можна проводити безкоштовно на місці.

"Торік ми зробили майже 15 тисяч рентген-обстежень. Якщо порівнювати їх з обстеженням в старій поліклініці на старих рентген-апаратах, то там було до 6 тисяч, з яких левову частку складали флюорографічні обстеження. Потужність набагато збільшилась. Тепер жителі Коломийського району повністю забезпечені діагностичним обладнанням, окрім хіба що МРТ", – підсумовує заступник генерального директора ЦРЛ Андрій Кошкін.

АВТОР: Віталій БИРЧАК

ФОТО: Андрій КАНЯ Читайте також:  Коломийщина отримала на медобладнання рекордну за роки незалежності суму – понад 100 млн грн за три роки