ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

"Історія кожного села – це історія України". Василь Футулуйчук підготував книжку про рідний Княждвір

Кандидат історичних наук, доцент та полковник міліції у відставці. Людина, яка колись поставила собі мету написати історію рідного Княждвора і в результаті підготувала  книжку на 450 сторінок.

Такий подарунок до 600-річчя рідного села підготував місцевий житель Василь Футулуйчук, повідомляє Дзеркало медіа. 

"Коли начався на історичному факультеті педагогічного інституту, я собі задумав такий план: після того, як закінчу працювати вчителем історії в селі, буду писати історію Княждвора. Бо історія кожного села – це історія України, особливо історія прикарпатського регіону. Він має свою специфіку", – каже пан Василь.

Над книгою працював довго. Досліджував різні періоди історії. Каже, що найважчий період дослідження – часи Другої світової війни. Крім цього, пан Василь описував УПА, ОУН, НКВД, радянську армію, СС Галичину.

Зазначимо, що це вже друга книжка Василя Футулуйчука. Дослідник каже, що спочатку це була дипломна робота Ганни Рогозіни під керівництвом Володимира Грабовецького. Це була праця над архівними матеріалами, яка стала поштовхом. Ще у 1998 році вдалось підготувати першу книжку для друку, яка, до слова, була видана в Донецьку. Зараз уже готова до друку і друга книга. Тільки проблема в тому, що не вистачає коштів.

За словами Василя Футулуйчука, з сільського бюджету не можуть виділити кошти для друку. Зараз дуже багато витрат: триває активна підготовка до 600-річчя Княждвора, яке повинно відбутися 12 липня. Крім цього, в селі будують нову церкву. Тому допомогу для друку видання пан Василь попросив у благодійного фонду "Покуття", який допоміг науковцеві й виділив 10 000 грн для реалізації книги.

"Цю справу підтримав благодійний фонд "Покуття" та особисто Андрій Іванчук. Книжка – це те, що живе вічно. А особливо книжка про свій рідний край, своє коріння", – наголосила голова БФ "Покуття" Уляна Мандрусяк.

Нагадаємо, благодійний фонд "Покуття" вже не вперше підтримує друкарську сферу. За його підтримки були надруковані такі видання: книга Івана Монолатія "Хрестоматія з історії м. Коломиї", книга Василя Нагірного "Дві долі одного життя", листівки до 775-річчя першої літописної згадки м. КоломиЇ, журнал "Обличчя війни без гриму. Нариси про герої АТО з Коломийщини" (1 і 2 випуск), книга Миколи Савчука "Ювілейний маршрут Коломийської колії".

До теми: "Ми повинні пропагувати грамотність, якщо хочемо розвитку", – коломиянка Марія Грицюк.