Партії й посади: “Самопоміч” піднімає по кар’єрній драбині

Не раз доводилося чути, а особливо після Майдану, що кадрові питання повинні вирішуватися виключно за критерієм професійності, а не партійної приналежності. Це, мовляв, європейська практика, яка довела свою ефективність. От ми вирішили перевірити, наскільки цю практику використовує Коломийська міська влада. Чи все ж таки посади отримують люди, близькі до тих чи інших партій.

На минулих місцевих виборах до Коломийської міської ради пройшли 8 політичних партій, які сформували відповідні фракції. Найбільшою з них є фракція “Самопомочі”, до якої входить 7 депутатів. Двоє з них отримали посади голів депутатських комісій: Роман Крутко – бюджетної, а Любомир Бордун – регламентної. Крім депутатських мандатів партія отримала посаду першого заступника міського голови – ним став Сергій Коцюр, який зайняв на виборах мера третє місце. Пан Коцюр курує питання економіки, інвестицій та соціального захисту.

Іншим представником “Самопомочі”, який зайняв посаду заступника міського голови, став Богдан Федорук, який відповідає за комунальну сферу. Хоча тут слід зробити деяке уточнення. Формально він представник партії Андрія Садового, в їхньому списку балотувався в депутати міської ради. Втім існує твердження, що він не стільки член команди “Самопомочі”, скільки близький до міського голови.

Власне, Ігор Слюзар неофіційно курує діяльність представників “Самопомочі” у Коломиї. І тільки з його дозволу відбуваються кадрові призначення.

Але не лише ті, що стосуються “Самопомочі”, а й інших провладних фракцій у міськраді.

Окрім заступників “Самопоміч” отримала також посаду начальника управління освіти. Ним став депутат міської ради Любомир Бордун. Хоча посаду він зайняв за результатами відкритого конкурсу.

Крім вже згаданих представників “Самопомочі”, посади після виборів отримали ще двоє людей. Таїсія Костюк, яка балотувалася в депутати від партії, стала директором КП “Бюро подорожей та екскурсій”, а Ірина Перегінчук стала директором комунального підприємства “Коломияводоканал” після того, як на пенсію пішов Ігор Калиняк.

Ще інша представниця “Самопомочі” – Ірина Трачук – очолила Єдиний центр надання реабілітаційних і соціальних послуг.

Михайло Попелюк, який на місцевих виборах у 2015 році балотувався від “Самопомочі”, півроку очолює комунальне підприємство «Полігон-екологія».

Начальницею Департаменту соцполітики, який нещодавно створили у Коломиї, стала Людмила Яремчук, колишній член “Партії регіонів”. Вона не є членом “Самопомочі”, але саме за підтримки Сергія Коцюра та без проведення конкурсу стала керівником Департаменту.

Другою за кількістю мандатів фракцією є “Батьківщина”, яка налічує 5 депутатів. Один з них – Сергій Федчук – отримав посаду голови земельної комісії. Крім цього у сферу земельних відносин пішов працювати ще один представник партії Юлії Тимошенко Олег Дячук. Він став заступником міського голови із земельних та будівельних питань. Ще один представник “Батьківщини” Володимир Мельничук очолює Коломийський міський центр первинної медико-санітарної допомоги. Також слід зазначити, що КП “Коломийський центральний продовольчий ринок” вже давно очолює Анна Риндич.

Троє депутатів у міській раді має президентська сила БПП “Солідарність”. Голова міського осередку Любомир Жупанський отримав посаду секретаря міської ради, а Олег Романюк став головою депутатської комісії з питань комунальної власності і приватизації.

Таку саму кількість депутатів має й Українська народна партія, до якої належить міський голова Ігор Слюзар. Окрім найвищої посади у місті, цій політичній силі дісталася й посада заступника голови з гуманітарних питань. Ним став Володимир Бойцан. Крім цього Василь Козоріз став головою депутатської комісії з питань житлово-комунального господарства.

Радикальна партія отримала на виборах три депутатські мандати та одну посаду в органах виконавчої влади. Керівником управління комунальним майном став Володимир Наливайко.

Віктор ФІТЬО

Читайте також: Бізнес і нічого особистого. 

Чи допомагає депутатський мандат сина батькам-підприємцям?