- вул. Театральна
- просп. Грушевського від будинку №3 до Михайлівської церкви
- пл. Старий Ринок
- вул. Шевченка
- пл. Шевченка.
- пл. Відродження
Суспільство
Паркуємося, де є місце. Або як у Коломиї вирішують проблему з паркуванням і скільки за це має бюджет
25 Березня 2019
Обід. Заходячи на вулицю Переяславську, 15, одразу помічаємо два ряди автівок, припаркованих по два протилежні боки. На цій вулиці встановлено односторонній рух, який у свою чергу передбачає паркування транспортних засобів лише по лівій частині вулиці.
Водій пан Олег зізнається, що порушив правила паркування. Свій вчинок аргументує тим, що у неправильну лінію став перший автомобіль, чим і створив перешкоду. Для того щоб не створювати їх більше, усі стали за ним.
"Якби прийшов на місце правопорушення інспектор і сказав заплатити штраф - я би це зробив", - переконує пан Олег.
"Таких випадків насправді дуже багато, - розповідає директор КП "Коломия Паркосервіс" Володимир Івоняк. Дуже часто паркуються на місцях, де стоїть знак "зупинку заборонено", "стоянку заборонено" або "паркування на місцях для інвалідів", або взагалі біля самого повороту. Окрім цього, дуже часто паркуються на вході в приміщення житлових будинків, установ".
Прогулюючись містом, ми змогли у цьому переконатись самі. На вул. Вагилевича автомобіль припаркувався просто під знаком "Стоп".
Якщо уважно подивитись на зону паркування біля міської ради, там також можна побачити чітке правопорушення. Після знаку "зупинка заборонена", цілий ряд припаркованих автомобілів, який тягнеться аж до Михайлівської церкви, тим самим закриваючи ліву смугу дорожнього руху.
Водійка пані Оля каже, що просто не побачила знак, а водій пан Олег не вбачає у своїх діях правопорушення, оскільки знаку заборони немає – ставати можна.
Паркування завжди було однією з проблем Коломиї. Окрім достатньої кількості паркувальних майданчиків, великою проблемою, як з’ясувалось, є питання регулювання їх розміщення.
Згідно з Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери паркування транспортних засобів», затримання транспортного засобу здійснюється інспекторами з паркування шляхом доставки для зберігання на спеціальний майданчик чи стоянку за допомогою спеціального автомобіля – евакуатора. Обставини, що стали підставою для тимчасового затримання транспортного засобу, мають бути обов’язково зафіксовані в режимі фотозйомки, відеозапису та у відповідному протоколі про адміністративне правопорушення.
Коли ми звернулись до органів поліції, нам відповіли, що діяльність таких підрозділів не передбачена на законодавчому рівні. Завжди чергують дві бригади, які реагують в першу чергу на виклики людей. І вони просто не в змозі контролювати порушення правил паркування.
У великих містах цим займається муніципальна інспекція. У Коломиї, на відміну від інших міст, цей механізм не вироблений. Тому і створюється замкнуте коло: одні органи не мають відповідних кадрів, інші не мають виробленого механізму.
Усі паркувальні майданчики знаходяться в центральній частині міста: