Пам’ять про владику Миколая Сімкайла увіковічнили у монументі «Добрий Пастир». ФОТО

У Коломиї відкрили пам’ятник покійному владиці Миколі Сімкайлу, який вісім років правив Коломийсько-Чернівецькою єпархією. Рельєф «Добрий Пастир» розмістили над могилою архієрея. Духовенство єпархії стверджує, що саме таке зображення монумента підкреслює особу архіпастиря владики Миколая.

Проект пам’ятника з рельєфом «Добрий Пастир» здійснив заслужений художник України Мирослав Ясінський. Автором пам’ятника став скульптор Роман Захарчук. Долучився до праці над гранітним постаментом митець Михайло Шкраб’юк.

«Минуло два роки відтоді, як владика Миколай Сімкайло відійшов у вічність. Гуцульські трембіти, як ангельські труби, сумним плачем відспівали йому останню земну пісню. Однак, ми пам’ятаємо його милосердя і бажаємо, щоб пам’ять про його добрі справи жила завжди посеред нас. Саме тому вдячні люди поклали світлої пам’яті владиці Миколаю пам’ятник «Добрий Пастир». Цей пам’ятник стане символом всіх милосердних діл, вчинених покійним архієреєм, а також нагадуванням для священиків, які повинні кожного дня готуватись до особистого вознесіння, а також приготовляти своїх вірних до зустрічі з Христом, щоб на останньому суді Ісус сказав нам слова: «ти був добрим пастирем і зберіг задаток, який тобі Я дав в день твоїх свячень», – так розпочав своє слово до присутніх владика Василій (Івасюк).

Сімкайло1

Єпарх Коломийсько-Чернівецький згадав знаменні справи свого попередника і його тернистий життєвий шлях, що пролягав через лихоліття підпілля і жорстокі переслідування. «Вісім років владика був добрим пастирем у нашій єпархії, але несподівана смерть зробила сиротами священиків, бо вони втратили духовного батька, вірні – свого архієрея, «Карітас» – милосердного самарянина, представники влади – свого порадника, а ми всі разом – жартівливу і життєрадісну людину. Всі добре пам’ятають: де був владика, там завжди було чути веселі розмови, жарти і сміх, а разом із тим велася активна праця», – зазначив єпарх.

П’ять архієреїв УГКЦ й близько сотні священиків Коломийсько-Чернівецької єпархії та Івано-Франківської архієпархії співслужили Божественну Літургію з нагоди другої річниці упокоєння світлої пам’яті славного єпископа Миколая.

Перед поминальним Богослужінням прозвучали гуцульські трембіти, звуком яких завжди захоплювався покійний архієрей. Віддати молитовну шану владиці Миколаєві прибули численні представники влади міста, району, області, а також три народні обранці з Києва – Андрій Іванчук, Юрій Тимошенко та Олександр Шевченко.

«Своїм життєвим шляхом постать Миколая Сімкайла має стати взірцем для всіх нас. Мешканцям Коломиї, вважаю, дуже пощастило, що така визначна людина проживала і працювала на благо нашого міста. Не так страшна смерть, як те, що вона приходить раптово, і її ніхто не очікує. Але дуже важливо, що всі пам’ятають Миколая Сімкайла. Про людину говорять її вчинки. А владика зробив багато справ на розвиток міста. І ця шана, яку віддають йому сьогодні, – це результат його життєвого шляху», – наголошує Андрій Іванчук.

«Кожен свідомий громадянин міста Коломиї має прийти і вшанувати пам’ять владики Сімкайла», – переконує Юрій Тимошенко.

На завершення всіх було запрошено на виставку сакрального мистецтва з колекції владики Сімкайла, експозиція якої розміщена у нижній церкві собору.