Однією з доволі поширених причин вчинення правопорушень неповнолітніми є їх алкогольне сп’яніння. Захмелілі підлітки не здатні адекватно оцінювати свої дії.
Під впливом алкоголю вони стають агресивними та «відважними», через що з наслідками їх «подвигів» доводиться мати справу правоохоронцям. І тоді нерідко виявляється, що діти вживали алкогольні напої на очах у дорослих або ж навіть разом з повнолітніми компаньйонами, повідомляє Ювенальна превенція Прикарпаття.
Зважаючи на ту шкоду, яку такі дії дорослих заподіюють як здоров’ю, так і благополуччю дітей, працівники ювенальної превенції Прикарпаття спрямовують зусилля на виявлення та притягнення до адміністративної відповідальності осіб, котрі доводять неповнолітніх до стану сп’яніння.
Тут йдеться як про активні дії – безпосереднє розливання, так і про бездіяльність (нереагування на активні дії інших осіб), наслідком яких стало сп’яніння неповнолітнього.
Як результат - упродовж 10 місяців 2019 року ювенальні поліцейські Івано-Франківщини задокументували 57 правопорушень, передбачених ст. 180 КУпАп (Доведення неповнолітнього до стану сп'яніння).
Зауважимо, що до відповідальності у таких випадках притягуються батьки неповнолітнього, особи, які їх замінюють, або інші особи, яким виповнилося 18 років.
Фото ілюстративне
До теми: Крадіжки – найпоширеніший злочин серед неповнолітніх на Коломийщині