Опубліковано перелік аптек у Коломиї, де можна безкоштовно або з доплатою отримати ліки

Відтепер за наявності рецепта певні препарати можна буде отримати безкоштовно або з невеликою доплатою.

Програма поширюється на ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми. Аптеки добровільно беруть участь у цій програмі, підписавши відповідний договір з місцевими органами влади, ідеться на сайті МОЗ, пише “Дзеркало Коломиї” з посиланням на Відділ інформаційної політики Коломийської міської ради.

Крайнього терміну не визначають, тож аптеки зможуть приєднуватися до програми постійно.

“Сподіваємося, що до кінця літа зможемо охопити 50—60% пацієнтів. Регулюватимуть лише ціни на ті препарати, які беруть участь у цій програмі, тому жодні ліки з аптек не зникнуть. Багато іноземних виробників уже знижують ціни, щоб брати участь у програмі, бо розуміють, що реімбурсація (державне відшкодування ціни на ліки. — Авт.) — це шлях до цивілізованої сучасної медицини, і долучаються до програм реімбурсації в інших країнах”, — розповіла на брифінгу в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

Адміністрація Коломийського міського центру ПМСД просить Вас розмістити на сайті Коломийської міської ради перелік аптек, які взяли участь в урядовій програмі “Доступні ліки” та будуть проводити відпуск рецептів по реімбурсації для мешканців міста Коломиї згідно програми.

Довідково:

МОВОЮ ЦИФР

Відшкодування вартості ліків поширюватиметься на препарати від тих хвороб, які найбільше впливають на показники смертності або відчутно погіршують якість життя людини. Зокрема, смертність серед українців від хвороб судин і серця становить 65% в структурі загальної смертності. На діабет ІІ типу страждає один мільйон осіб – вшестеро більше, ніж на діабет І типу (інсулінозалежний). Крім того, зареєстровано 210 тисяч недужих на бронхіальну астму, серед яких переважно діти й молодь.

Майже всі пацієнти (97%), які лікуються амбулаторно або стаціонарно, сплачують за препарати з власної кишені. Кожен другий пацієнт вимушений відмовлятися від лікування або відкладати його через брак коштів, 56% приймали лише частину прописаних ліків через відсутність фінансів. 43% опитаних, щоб придбати ліки, продають майно або позичають кошти. Майже 45% опитаних зазначили, що лікар не пропонував обрати між більш дорогим і більш дешевим препаратом; діючу речовину, а не конкретний препарат, виписували лише 23% пацієнтів. Про це свідчать результати дослідження БФ “Пацієнти України”, проведеного у рамках проекту USAID “(Без)коштовна медицина”.

Список препаратів дивіться за посиланням.