Кладовище у Делятині Тарас Золотавін зазнімкував кілька років тому під час подорожі Карпатами, за його словами, потрапити на територію єврейського кладовища — вдалося завдяки місцевим жителям, які, щоб вберегти цвинтар від вандалізму та випасу худоби, обгородили його парканом. Серед членів журі конкурсу — подружжя Марли та Джея Осборнів, які працюють над відновленням єврейських кладовищ у Рогатині на Івано-Франківщині.
За їхніми словами, кладовище у Делятині є одним із небагатьох уцілілих єврейських кладовищ у західній частині України. Захисник Тарас Золотавін вдруге бере участь у конкурсі від "Вікіпедії" — у 2021 році українець увійшов до десятки найбільш результативних конкурсантів.
Зазначається, що три світлини, на яких зображено єврейський цвинтар, що не охороняється державою, потрапили до категорії "Найкраща серія".
Кладовище у Делятині Тарас Золотавін зазнімкував кілька років тому під час подорожі Карпатами.
За його словами, потрапити на територію кіркута – єврейського кладовища – вдалося завдяки місцевим жителям, які, щоб вберегти цвинтар від вандалізму та випасу худоби, обгородили його парканом.
"Дуже вразили масштаби. До того мені не доводилося бачити одночасно стільки мацев (єврейських надгробків – ред.) у такій концентрації й різноманітті орнаментів.
Трапляється досить витончена робота різьби по каменю. Багатство стилістики та орнаменту, тварини, символи, написи тощо", – розповів Тарас Золотавін.
Серед членів журі конкурсу – подружжя Марли та Джея Осборнів, які працюють над відновленням єврейських кладовищ у Рогатині на Івано-Франківщині.
За їхніми словами, кладовище у Делятині є одним із небагатьох уцілілих єврейських кладовищ у західній частині України.
"Кладовище старіє природним шляхом без стороннього втручання. Фото ілюструє типову щільність поховань, які були на цих старих кладовищах, й унікальний стиль різьблення написів та символів", – прокоментували Осборни одну зі світлин військового.
Відомо, що у 2023 році на участь у конкурсі в рамках спецномінації "Єврейська спадщина" надійшло понад 800 світлин.
На фото зображені 119 об’єктів з 20 регіонів України. 46 з них держава не охороняє.
Тарас Золотавін вдруге бере участь у конкурсі від "Вікіпедії". У 2021 році українець увійшов до десятки найбільш результативних конкурсантів.
Джерело: Укракїнська Правда
Автор статті: Анастасія Поя
Фото: Тарас Золотавін