ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

Заступник міністра освіти розповів, що у сільських школах іде справжня битва за вчительські місця

В Україні існує дуже велика конкуренція за місця вчителів у невеликих містах і селах, повідомив новий перший заступник міністра освіти і науки Володимир Ковтунець.

"Проблем з комплектацією в сільських районах, невеликих містечках, проблем немає. Проблем зазвичай не буває, є швидше конкуренція за ці робочі місця і досить велика конкуренція, іноді на межі допустимого", - сказав він в ефірі телеканалу "Рада".

Заступник міністра зазначив, що певні кадрові проблеми є у великих містах (Київ, Харків, Одеса), де вартість життя досить висока по відношенню до зарплат вчителів, пише "Дзеркало тижня".

За його словами, на даний момент немає проблеми нестачі педагогічних кадрів, проте є проблема їх якості. Зокрема, Міністерство освіти і науки стурбоване тим, що на педагогічні спеціальності у вищі навчальні заклади приходять абітурієнти з нижчими балами зовнішнього незалежного оцінювання.

У серпні Інна Совсун, яка до останнього часу займала посаду першого заступника міністра освіти і науки, повідомила, що абітурієнти, які отримали 100 балів за результатами зовнішнього незалежного оцінювання, змогли в цьому році потрапити на деякі педагогічні спеціальності.

"Наприклад, на вчителів фізики потрапили абітурієнти з балом 100,85 — це межа вгадування тесту ЗНО. Уявіть собі, що це люди, які будуть в майбутньому вчити наших дітей", - сказала Совсун.