ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

За минулий рік в Івано-Франківській області ціна на продукти харчування зросла на 2,3%, - статистика

За даними Державної служби статистики, інфляція у січні 2019р. порівняно з груднем 2018 року в Україні становила 1,0%, в Івано-Франківській області – 1,1%.

На споживчому ринку Івано-Франківської області в січні ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 2,3%. Найбільше подорожчали овочі та фрукти. Про це повідомляє Головне управління статистики в Івано-Франківській області, пише Дзеркало медіа.

На 3,6–0,7% зросли ціни на олію соняшникову, маргарин, продукти переробки зернових, молоко та молочні продукти, яйця, рис, масло, м’ясо та м’ясопродукти, хліб. Водночас на 1,2–0,3% подешевшали сало, цукор, риба та продукти з риби.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 1,5%, у т.ч тютюнові вироби – на 2,1%, алкогольні напої – на 0,9%.

Зростання тарифів на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 1,7% відбулося головним чином за рахунок підвищення тарифів на гарячу воду на 16,4% та опалення – на 15,0%. Крім того на 2,8% зросли ціни на оренду житла, тарифи на водопостачання – на 2,2%, каналізацію – на 1,1%.

Зниження цін на транспорт у цілому на 1,4% спричинено здешевленням палива та мастил на 5,9%. Разом з тим на 3,5% та 1,4% відповідно подорожчав проїзд залізничним і автодорожнім пасажирським транспортом.

У сфері зв’язку ціни зросли на 2,8%, що пов’язано з подорожчанням місцевого телефонного зв’язку на 17,3% та поштових послуг на 14,3%.