ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

На Прикарпатті люди перекрили автотрасу, бо великі фури розбивають дорогу

У селі Молодьків Надвірнянського району минулої ночі місцеві мешканці перекрили автотрасу, щоби великогабаритний транспорт її не розбивав.

“Перекрили центральну дорогу на мості в селі Молодьків Надвірнянського району, люди стоять цілу ніч, міняючи одне одного”, – повідомила у фейсбуці місцева активістка Світлана Козачок.

Ось така дорога у селі Молодьків Надвірнянського району. Це автошлях обласного значення. Люди зібрали кошти і самі розпочали ремонт дорожнього полотна.

Частину автошляху відремонтували жителі навколишніх сіл Гвізд, Молодьків, Бабче – люди зібрали гроші, щоб самостійно доробити дорогу.

“Латали, засипали ями”, – уточнила пані Світлана.

Відучора з 18 години і досі люди безперервно перекривають автошлях, щоб великогабаритний транспорт не розбивав покриття. Селяни обіцяють стояти, поки проблема не вирішиться, – вони вимагають повноцінного ремонту дороги.

Зупиняють вантажівки з місцевих нафтопереробних підприємств та фури з лісом, які йдуть переважно зі Солотвина та Старуні, пояснюють протестувальники.

Селяни зверталися до багатьох чиновників, але з ними ніхто не контактує, каже Світлана Козачок.

Кілька днів тому люди як попередження тільки на деякий час перекривали автошлях, але результату не було, тому вчора увечері вирішили вдатися до протесту. З 18.00 дорога повністю перекрита. Вночі зупинили 8 фур і планують не пропускати важкий транспорт, доки ситуація не набере розголосу.

Йдеться про дорогу обласного значення, яка веде до Манявського скиту – по трасі з Богородчан на Надвірну є поворот на Гвізд. Ремонт цієї дороги близько двох тижнів тому розпочала фірма ПБС. Зробили майже 200 м і призупинили ремонтні роботи – послалися на те, що немає фінансування.

“Люди зверталися в РДА, їздили в ОДА, до депутатів. На місце до нас в попередні рази, коли було перекриття, приїздила районна поліція та СБУ. Приїхали і поїхали, всім усе одно.

А ще в нас є міст між селами Гвізд і Молодьків – він аварійний, його теж не поремонтували, а зверху лиш засипали щебенем. Міст може обвалитися будь-коли разом із машинами. І його, здається, взагалі не збираються робити. Тому люди так сильно повстали”, – каже пані Світлана.

На цй час чекають приїзду сільського голови Гвізда. Планують їхати до Франківська у фірму “Дороги Прикарпаття”, яка є замовником ремонту дороги.