ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

З початку навчального року в Україні на COVID-19 захворіли 5 215 школярів і 10 552 вчителі

З початку поточного навчального року на COVID-19 захворіли 5 215 школярів (або 0,9%), а також 10 552 вчителі. На сьогодні дистанційно працюють 912 закладів освіти.
 
Про це йшлося на сьогоднішньому брифінгу  міністра охорони здоров’я Максима Степанова.
 
 Днями у мережі Інтернет з’явилася інформація, що деякі адміністрації шкіл змушують батьків підписувати інформаційну згоду, що заклад освіти не несе відповідальність за розповсюдження COVID-19. МОЗ наголошує, що подібний "документ" не передбачений жодним нормативно-правовим актом, і ніхто не може змусити батьків його підписати.
 
МОЗ ще до початку навчального року розробило детальні рекомендації про проведення навчального процесу в умовах пандемії. Вони розміщені на сайті міністерства. Одна з основних вимог – власник закладу освіти (наприклад, міська рада, об’єднана територіальна громада) несе відповідальність за наявність у медичному пункті безконтактних термометрів, дезінфекторів, антисептиків для рук, засобів індивідуального захисту.
 
Відповідальність за дотримання протиепідемічних заходів у закладах освіти лежить саме на їх керівництві. Вони повинні забезпечити регулярну термометрію та ЗІЗ для всіх працівників, а також контроль за дотриманням епідеміологічних правил безпеки. Зокрема, необхідно забезпечити різний час початку та закінчення занять для різних класів та груп, а також перерви у різні часові проміжки. У школі повинна бути розмітка в коридорах.
 
Школярі можуть знаходитись у класах без масок, а приходити, пересуватися та перебувати на перервах – у масках.
 
Відвідування закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної та спеціалізованої мистецької освіти забороняється, коли на самоізоляції через контакт із пацієнтом з підтвердженим діагнозом COVID-19 перебуває більше ніж 50% учнів та персоналу закладу освіти.
 
 
Підписуйтесь на нас у FacebookТelegram та Instagram, щоб отримувати перевірені й оперативні новини.