Щоб знімати високоякісний контент, слід подбати про придбання відповідної відеокамери. Під час вибору пристрою важливо звернути увагу на тип пам’яті та роздільну здатність, а також наявність потрібних корисних функцій (наприклад, наявність стабілізатора зображення). Як розібратися в основних характеристиках приладу — читайте у нашому матеріалі.
Кут огляду
Від розміру фокусної відстані залежить кут огляду, тобто площа території, що потрапляє в поле зору камери. Якщо цей показник невеликий, з’являється дисторсія (спотворення картинки). Щоб звести до мінімуму область «сліпої зони» на зображенні, варто купити відеокамери з кутом огляду від 4,0 мм.
Типи пам’яті
Для збереження файлів у сучасних відеокамерах використовуються невеликі карти пам’яті формату SD, microSD, Memory Stick і Memory Stick Pro. Перед купівлею вподобаної моделі варто враховувати клас швидкості передачі інформації: він має бути не нижче 10. Якщо швидкість запису на карту пам’яті перевищує аналогічний показник зчитування даних, відзнятий контент пригальмовуватиме під час відтворення.
Сенсор і роздільна здатність
Для запису якісного повноколірного ролика у роздільній здатності 1920х1080 вистачить 2,1 Мп, а для відтворення контенту у форматі 4К краще вибирати моделі з 8-мегапіксельним сенсором. Рекомендовані фізичні параметри матриці — 1/4-1/2,3 дюйми.
Матриця
-
CCD — це якісна, але коштовна та енергозатратна матриця, що збирає зображення в аналоговій версії та потім його зацифровує. З переваг такого рішення — відсутність шумів і високий коефіцієнт заповнення пікселів.
-
CMOS являє собою бюджетну категорію матриць, що зацифровують зображення за пікселями. Плюсами такого варіанту є порівняно низька вартість, швидкодія (до 500 кадрів на секунду), а також невисокі енергозатрати.
Стабілізатор зображення
Додаткова корисна опція, що усуває тремтіння відеокамери під час знімання без штатива. Стабілізатори можуть бути цифровими та оптичними: у першому варіанті тремтіння знижується шляхом програмного оброблення зображення, а у другому — завдяки системі рухомих лінз і гіроскопів. Оптичний спосіб вважається прогресивнішим, оскільки дозволяє залучити всю ефективну площу матриці.