ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

Як записати дитину до садочка у Коломиї. Репортаж з дитсадків

Природою закладено, що для кожної мами її дитина – найкраща, а отже, заслуговує на найкращий одяг, найкращі іграшки, належний медогляд тощо. А найкращий догляд за малюком може забезпечити лише мама. Але час минає, добігає кінця й мамина декретна відпустка. Інколи їй взагалі доводиться вийти на роботу раніше, ніж через 3 роки після народження донечки чи синочка.

Тоді постає питання: куди подіти дитину? Варіантів кілька. Можна вмовити бабусю переїхати до внуків, можна найняти няню, можна відмовитися від роботи й присвятити себе домашньому господарству, а можна віддати дитину до дитячого садочка. Останній варіант детальніше розглянемо в статті.

Потрапити до державного ДНЗ не так вже й просто: ставати на чергу потрібно мало не від народження малюка. Тож чим раніше звернутися до Управління освіти з відповідною заявою, тим більше шансів, що ваша дитина потрапить до садочка вчасно.

За умови коломийської прописки, щоб написати заяву, потрібно мати при собі:

  • свідоцтво про народження дитини;

  • паспорт одного з батьків.


Щодо діток з району, для них є одна умова: хоча б один із батьків повинен працювати в Коломиї та сплачувати податки в міський бюджет.

Мешканці сіл, котрі ввійшли до Коломийської ОТГ, можуть безперешкодно записувати своїх дітей до міських садочків.Вибір садочка здійснюєте ви: незалежно від району проживання, дитину можуть записати в будь-який ДНЗ міста.

Якщо дитина ще не досягла дворічного віку, вам порадять записати її до першої молодшої групи. Бувають випадки, коли мамі потрібно вийти на роботу раніше, ніж вона планувала. Але, за чергою, спочатку потрібно влаштувати всіх діток, які записані з двох. Тоді, за наявності вільного місця, можна влаштовувати дітей, котрі записані з трьох. Якщо батьки все ж приймуть рішення віддати дитину до садочка з трьох років, тобто в другу молодшу групу, легше "посунути" чергу автоматично. Для цього потрібно просто прийти та переписати заяву.

Якщо записувати дитину на наступний рік, наприклад цього тижня, вже в травні можна очікувати дзвінка із запрошенням отримати реєстраційну картку. З цією карткою потрібно йти в обраний дошкільний навчальний заклад.

Зараз існують певні проблеми з сайтом, тому відслідковувати свою чергу в Інтернеті поки що не можна. База даних уже є, але опублікують її ближче до грудня цього року.

Окрім того, ми поспілкувались із завідувачами кількох садочків міста. Дізналися про кількість, наповненість груп та особливості конкретних садочків. Зазвичай до груп записують часом і на 10 більше дітей, ніж передбачено, адже малюки часто хворіють. А таким чином група максимально наповнена щодня.Почали ми з "найстаршого" ДНЗ Коломиї – йому 56 років. Потрапити туди складно через зручне розташування, тож батьки записують сюди дітей ще до того, як малечі виповниться рік. Кожен садочок має свій колір сертифікатів. У ДНЗ № 9 "Веселка" - жовтий.
- Зазвичай ми набираємо діток у червні та доукомплектовуємо у вересні, - каже Тетяна Степанівна Смоліна. – До кінця вересня групи мають бути укомплектовані. На кожному сертифікаті за згодою батьків ми пишемо, хто якого числа поступає. Наш садочок дуже маленький, він переповнений був завжди. У нас лише 4 групи – по одній на кожну вікову групу. Стараємося не набирати понад норму, бо групи не дуже великі. Часто наші випускники приводять своїх дітей і впізнають своїх вихователів. Вони всі досвідчені, зі стажем роботи. Педагогічний колектив злагоджений. Я на посаді завідувачки працюю вже 10 років, і в мене з педпрацівників ще ніхто не звільнився. Батьки довіряють їм. Харчування централізоване – нам завозять продукти ті постачальники, що виграли тендер. Цим займається спеціаліст із харчування в Управлінні освіти. А ми вже, відповідно до кількості дітей, складаємо меню. Робочий день у нас триває із 7:30 до 18:00, вихідні – субота та неділя, а також державні свята.


ДНЗ № 2 "Дударик" раніше був садочком санаторного типу. Сьогодні тут є й звичайні групи. Людмила Володимирівна Мільохіна – завідувачка із 18-річним стажем. Вона розповіла про те, чим відрізняється "Дударик":
- У нас є 4 групи дітей санаторних, із ранніми проявами тубінфекцій, і 3 групи дітей з особливими освітніми потребами, одна з яких - логопедична. Тому наповнюваність у нас відповідна до наказу Міністерства освіти щодо наповненості груп. Є ще групи загального розвитку. Загалом – 12 груп. Можна сказати, що ми є найбільшим садком за кількістю груп, але не за наповненістю. Це тому, що, наприклад, логопедична група налічує 12 дітей, у групах із особливими потребами - по 10 дітей, санаторні групи – по 20 дітей. Але в санаторній є і молодша, і старша, і середня групи. Діти з цієї групи мають направлення з тубдиспансеру – просто так туди потрапити не можна. Згідно з штатним розписом, ми маємо посаду лікаря-педіатра. Окрім музичної та спортивної зали маємо ще й фізіотерапевтичний кабінет, де проводяться різні процедури за призначенням лікаря: оздоровчі та профілактичні. До нас велика черга дітей, але має бути підстава.


Далі ми завітали до ДНЗ №19 "Ромашка". У нього прекрасне розташування - навпроти ДМШ №2.
- Наш садок - один із найбільших у місті, маємо 11 груп, з них 2 ясельні, - каже завідувачка Ірина Липка. – В нас є штатний логопед і додаткові заняття з англійської мови та хореографія за батьківські кошти. Якщо батьки бажають, аби їхня дитина займалася додатково, ми складаємо списки, подаємо заяви і тарифікацію в бухгалтерію. Відповідно, вчителю нараховується зарплатня. Педагога наймають на час навчального року: вересень-жовтень, залежно від того, коли списки організують, і на завершення навчального року звільняють. Інші працівники фактично працюють на постійній основі чи на декретному місці. Заняття звичні, як і в інших ДНЗ, відповідно до віку. Є в нас вихователь-методист, який займається навчальною частиною: складає графіки, розклади. На сьогодні всі групи переповнені. В червні ми проводили першу консультацію для батьків, чиї діти вперше йдуть до дитсадка. Другу провели в серпні, бо пішов перший потік дітей і в батьків з’явилися додаткові запитання. Днями був тренінг з адаптації. Долучилися психологи з інших садочків. Це був загальноміський захід, його проводила наш психолог. В ігровій формі спілкувалися з батьками. Вони виконували різні завдання з ляльками, доріжками тощо. Була вправа "Яким ви бачите ідеального вихователя?". І вони висловили свою думку, що вихователь має бути добрим, любити дітей, бути як мама… Зараз іде тенденція до зменшення народжуваності. Взагалі труднощів із влаштуванням дітей до ДНЗ не було б, якби батьки погоджувалися іти в той дитсадок, де є вільні місця. Наприклад, якщо вони записалися сюди, то в інший іти не хочуть, хоча місця є. Комусь близько, а в когось сюди вже ходить старша дитина – причини в кожного свої.

Зараз місто має змогу відкрити ще кілька дошкільних груп в садках, де потужність дозволяє це зробити, адже дошкільною освітою в Коломиї охоплено лише трохи більше 85% дітей, і це хороший показник. Тому всі батьки, котрі хочуть віддати свою дитину до дитсадка, зможуть це зробити.Автор: Юлія МАРЦІНОВСЬКА

Фото: Андрій КАНЯ