ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Всесвітньо відомий гурт з Калуша передав кошти на відновлення музею Сковороди

Переможці цьогорічного пісенного конкурсу «Євробаченння» гурт Kalush відомий своєю благодійною діяльністю на підтримку української армії. Та він вирішив не зупинятися на цьому.

У Міністерстві культури та інформаційної політики України повідомили, що Kalush Orchestra передав понад 300 000 гривень у доларовому еквіваленті на відновлення музею Григорія Сковороди, що у селі Сковородинівці на Харківщині.

Під час свого туру Америкою і Канадою музиканти «Kalush Orchestra» продали власний контрабас, а отримані кошти перерахували на проєкт «Збережіть українську культуру», амбасадорами якого вони є.

«Під час наших концертів за кордоном ми намагаємося збирати кошти для України. Ось на одному з наших концертів у Вашингтоні у нас з’явилась ідея влаштувати додатково благодійний аукціон. Нам вдалося продати новенький контрабас, на такому зазвичай грає наш Сашко Кондратюк, і отримати чималу суму. Ми вирішили передати її до фонду Міністерства культури та інформаційної політики. Окрім того, це не перший такий благодійний аукціон. Ми плануємо й надалі проводити подібні аукціони, щоб зібрати якомога більше грошей для допомоги українцям», – Олег Псюк, лідер гурту Kalush Orchestra.

 Додамо, проєкт «Збережіть українську культуру» наприкінці серпня презентували Міністерство культури та інформаційної політики України спільно з телеком-оператором Vodafone Україна. Проєкт спрямований на залучення благодійних коштів для відбудови пам’яток культурної спадщини в Україні.

Одним із таких об’єктів, які знищили росіяни і який тепер потребує відновлення, є Національний літературно-меморіальний музей Григорія Сковороди.

7 травня цього року музей був знищений внаслідок цілеспрямованого і прицільного ракетного обстрілу. Того дня російський снаряд влетів під дах будівлі – спалахнула пожежа і вогонь охопив все приміщення. 

В експозиції музею зберігалися видання творів Сковороди, література про нього, книги античних, середньовічних та новочасних філософів і поетів, які вивчав Сковорода, етнографічні предмети, картини й графічні роботи, пов'язані зі Сковородою. В експозиції також були деякі особисті речі Сковороди. 

Історичне значення має й прилеглий старовинний парк, планування якого з часів Сковороди практично не змінилося. У парку до початку обстрілів збереглася криниця, місце першого поховання філософа, його могила, пам’ятник, упорядкована скульптурна «філософська алея». 

На щастя, найцінніші експонати колекції вдалося врятувати, їх перемістили заздалегідь в безпечне місце, але меморіальний будинок зазнав непоправних втрат.