Процес створення 100-тисячної коломийської громади, як про це заявлялося на початку реформи, остаточно зупинився. Перефразовуючи одного відомого кіногероя – вже ніхто ні з ким не об’єднується. Коломия хотіла, а от села відмовилися, хочуть господарювати самостійно.
Розпочали за здравіє, закінчили за упокій – саме так можна охарактеризувати історію зі створенням у Коломиї об’єднаної громади. Як тільки стартувала адміністративно-територіальна реформа, її сприйняли з ентузіазмом і почали говорити про об’єднання всіх приміських, та й не дуже, сіл довкола Коломиї у 100-тисячну громаду. Це обіцяло і статус, і гроші. Однак минув рік, і настрої кардинально змінилися, пише "Дзеркало Коломиї".
Із 28 сіл, які планувалося приєднати до Коломиї, майже всі відмовилися.
Прокоментувати ситуацію та подальші дії міста у цьому напрямку ми попросили міського голову Коломиї Ігоря Слюзара.
Пан Ігор повідомив, що станом на сьогодні будь-які розмови і пропозиції щодо об’єднання припинені. Причина цього в тому, що місто не знайшло спільної мови з навколишніми селами, а крім того відбувається все не зовсім так, як обіцяла держава на старті реформи.
Іншими словами, – каже міський голова, – практика показала, що об’єднуватися Коломиї, як місту, просто не вигідно.
Тож на сьогодні місто пішло іншим шляхом. З тими сільськими радами, які згідні, а це Шепарівці, Іванівці, Товмачик, об’єднання відбудеться іншим шляхом. Будуть збережені сільські ради (вони самостійно обиратимуть сільського голову та депутатів), однак просто перейдуть з адміністративного підпорядкування Коломийського району до складу Коломийської міської ради.
Це аналогічно тому, як існують приміські села Івано-Франківська, Болехова чи Яремчі. Зараз юристи міської ради готують відповідні пропозиції для того, щоб до кінця року документи потрапили до Верховної Ради, адже зміна адміністративного устрою – це компетенція народних депутатів.
Прокоментував ситуацію і Юрій Романюк, колишній депутат обласної ради. Пан Юрій каже, що останні події показали, що надії назбирати 100-тисячну громаду у Коломиї вже нема.
"Так, Коломия не отримає те, чого прагнула, але й нічого не втратить. Навпаки, втратять ті громади, які не захотіли об’єднання. Місто самодостатнє, а тепер з приходом "Леоні" та 10-тої гірсько-штурмової бригади тут почнуть створюватися робочі місця, а отже збільшуватиметься бюджет та рівень доходів на душу населення. Як і за рахунок чого розвиватимуться села – невідомо. Мине 2–3 роки, і вони проситимуться до нас", – прогнозує пан Романюк.
Представники сіл так не вважають і переконані, що здатні впоратися самостійно без Коломиї. Та як буде насправді – покаже час.
Читайте також:
Не з Коломиєю, а окремо – П’ядики і Нижній Вербіж утворили територіальні громади
“Печеніжин вибудував прямі бюджетні відносини з Києвом, без посередників”, – Ігор Довірак
Популярні новини
Площа Героїв у Коломиї: спільна ідея, яка об'єднує громаду
22 Листопада 2024
Як вибрати подушку для дитини? На що звертати увагу?
15 Листопада 2024
Коломийська молодь отримає по 5000 євро на реалізацію своїх проєктів.
15 Листопада 2024
ЯК ПРОВЕСТИ РІЗДВЯНИЙ ПІСТ
15 Листопада 2024
Айфон 15 Про Макс: революція в технологіях та дизайні
14 Листопада 2024
Розведення породистих кішок: що потрібно знати, перш ніж почати
14 Листопада 2024