ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Вийде перша дитяча книжка про Олексу Довбуша

«Олекса Довбуш. Таємниця Сили» – перша книжка для дітей про легендарного карпатського опришка вийде першого грудня у видавництві Discursus. Її автор Василь Карп’юк зізнався, що писав твір протягом семи днів, але редагуванню початкового рукопису присвятив ще кілька місяців.

Книжка базується на трьох складових:
-          це історичні джерела, зокрема, праці Володимира Грабовецького;
-          народні перекази і легенди, зокрема, «Гуцульщина» Володимира Шухевича;
-          і, звісно, авторська уява і досвід.

Василь Карп’юк родом із Брустурів Косівського району, а тому добре знає реалії гуцульського села, побуту і звичаї. Він з точністю відтворює картини гуцульського світу і природно моделює ті, які могли б мати місце в реальному житті Олекси Довбуша.

Водночас, книжка розрахована на дітей молодшого шкільного віку, тому сповнена пригод і випробувань. Як зазначено в анотації, «пірнувши в цю оповідь, читач разом з Олексою поживе у лісі поруч із вовками й вивірками, приєднається до опришківської ватаги й зазирнеш у світ героїчної минувшини Карпат. А головне, врешті дізнається, звідки взялася Олексина Сила і чи зміг він її опанувати».

Редактор книжки Іван Андрусяк зауважує: «Це історія справжнього українського супергероя, який мав від природи Розум і здобув Силу. Але навіть наймудріший володар великої сили – завжди людина, а кожній людині властиво віддаватися Почуттям... Саме такого Олексу Довбуша й відкриває нам Василь Карп'юк – справжнього. Супергероя – і живу людину!»


Про автора:


Василь Карп’юк – український поет, прозаїк, видавець та аніматор літературного процесу.


Автор збірки вибраних творів «Мотлох» (2010), поетичних книг «Brustury» (2011) та «Глінтвейн дорогою на Говерлу» (2017), збірки віршів для дітей «За руку з черепахою» (2014), есеїстики «Ще літо, але вже все зрозуміло» (2016) та низки публікацій у періодиці й антологіях.


Твори перекладалися англійською та польською мовами.


Лауреат літературних премій: «Смолоскип», «Гранослов», ім. О. Гончара та інших.