Туристична привабливість міста над Прутом – тема розмови "Дзеркала Коломиї" з виконавчим директором Асоціації економічного розвитку Коломийщини Віталієм Галайчуком.
– Пане Галайчук, судячи лише з останніх повідомлень про зустріч зі словацькими туристичними промоутерами в Яремчі чи львівськими турекспертами в музеї історії Коломиї, в яких ви брали участь, наш місцевий туристичний продукт більш-менш успішно просувається як на внутрішньому, так і на міжнародному ринку. Ви такої ж думки?
– Звичайно, хотілося б відповісти на це запитання ствердно, проте судити про стан місцевого туризму тільки на основі зустрічей заінтересованих у його розвитку осіб не доводиться. Ось ви згадали словаків. Є в них таке містечко Міхаловце з населенням неповних 50 тисяч, тобто менше, ніж Коломия. У ньому три сучасні готелі, кожен з яких розрахований приблизно на сто відвідувачів. У готелі працює ресторан зі сніданками, що входять у вартість проживання, конференц-зал, відмінний сервіс. Оскільки ми співпрацюємо з ними по лінії Євросоюзу, я сам зупинявся в одному з міхаловецьких готелів і стверджую, що в нашій Коломиї такого рівня сервісу поки що, на жаль, немає.
[pull_quote_right]У містечку Міхаловце з населенням неповних 50 тисяч, тобто менше, ніж Коломия, є три сучасні готелі, кожен з яких розрахований приблизно на сто відвідувачів.[/pull_quote_right]
– А «Писанка» біля прославленого однойменного музею не може рівнятися з тим, де ви відпочивали?
– У «Писанці» щойно закінчено ремонтні роботи, побачимо, як вона запрацює. Мова про те, щоб у місті діяв хоч один, якщо не кілька, нормальний тризірковий готель, який міг би обслужити 50-100 туристів.
– І щоб були нормальні дороги, бо стан доріг – це, можна сказати, обличчя міста. А в нас воно з ямочками, це обличчя.
– І добрі дороги, і розроблені туристичні напрямки, й інформаційний центр… Такий центр діє, наприклад, у Львові при міськрадівському департаменті. Львів’яни мають у складі департаменту турвідділ, не без участі якого кількість туристів останніми роками значно зросла, незважаючи на війну на сході. У нас же скромний турвідділ то прикріплять до відділу культури, то до економіки, то знову до культури… А про інформцентр доводиться хіба мріяти.
[pull_quote_left]Поки що ми мусимо задовольнятися роллю транзитного міста для туристів, які їдуть у Карпати. Примусити їх залишитися в Коломиї на хоча б два-три дні складно, але це має бути першочерговим кроком міста.[/pull_quote_left]
– Ось переді мною лежить цільова програма «Розвиток туризму в Коломиї на 2012-2015 роки». Серед безлічі заходів, спрямованих на посилення туристичної привабливості міста, є й такий: «Розвиток туристичної інфраструктури шляхом створення… туристично-інформаційного центру, єдиної інформаційної системи з повним банком даних». Середина останнього року дії програми, а центру досі немає. Як і немає «дієвого органу управління сферою туризму на місцевому рівні», передбаченого програмою.
– Поки що ми мусимо задовольнятися роллю транзитного міста для туристів, які їдуть у Карпати. Примусити їх залишитися в Коломиї на хоча б два-три дні складно, але це має бути першочерговим кроком міста. Залишаються на кілька днів здебільшого хіба поляки, які приїздять до родичів чи з релігійною метою, та ізраїльтяни, щоб поклонитися могилам предків.
– Що ж маємо діяти, щоб Коломию заполонили туристи?
– Впорядковувати наш хаотичний туризм. Тобто організувати ефективний туристичний відділ, інформаційний центр, будувати тризіркові готелі, добротні автошляхи, створити туристичний бренд міста, активніше залучати в цю сферу місцевих писанкарів, різьбярів, вишивальниць, гончарів, які давали б майстер-класи…
– Всяк вам скаже, що це затратний механізм. Чогось легшого немає?
– Нічого легшого наука про бізнес наразі не придумала. Хочеш мати завтра прибутки – йди сьогодні на видатки.
– А як з приватною ініціативою в цій сфері, з підприємництвом?
– Є окремі приємні винятки, які стосуються виключно приватних ініціатив наших підприємців. Наприклад, готель-пансіонат «Оазис», де власником Олег Красничук. Тут організовують для охочих цікаво провести вихідні чи відпустку пізнавальні еко-тури, прогулянки на конях або на велосипедах, влітку – збирання ягід, грибів, взимку – лижі, дегустації й участь у приготуванні гуцульських делікатесів на вогні… Люди приїздять навіть з далекої Австралії.
Популярні новини
Як вибрати подушку для дитини? На що звертати увагу?
15 Листопада 2024
Коломийська молодь отримає по 5000 євро на реалізацію своїх проєктів.
15 Листопада 2024
ЯК ПРОВЕСТИ РІЗДВЯНИЙ ПІСТ
15 Листопада 2024
Айфон 15 Про Макс: революція в технологіях та дизайні
14 Листопада 2024
Розведення породистих кішок: що потрібно знати, перш ніж почати
14 Листопада 2024
209 військових отримали матеріальну допомогу від коломийської громади
14 Листопада 2024