ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

У Карпатах зніматимуть етно-трилер " Зілля "

Компанія Film.ua розпочала роботу над стрічкою на основі твору Ольги Кобилянської "У неділю рано зілля копала", але сюжет і атмосфера фільму будуть лише віддалено нагадувати оригінал.

Продюсерками стрічки виступили Ірина Костюк та Анна Єлісеєва, пише Фіртка.

Пошук формату для відродження геніального твору Кобилянської тривав увесь минулий рік. Тренд на трилери, містику та етнічність наштовхнули продюсерок на творчий бріф, який блискуче реалізувала драматург та сценарист Наталя Ворожбит. 

"Після “Кіборгів” я отримувала багато пропозицій, але погодилася писати саме “Зілля”  - мій внутрішній драматург вимагав саме такої історії - про свободу і вибір - але не на війні, а в особистому житті. Поки я писала цей твір, я пережила складні емоції, сподіваюсь, їх переживе і глядач”, - ділиться пані Ворожбит. 

Сюжет, за словами творців, розвивається у 19 столітті, але смисли, персонажі, їхні характери та проблеми є осучасненими. В історії діють шість основних персонажів, яких так чи інакше торкається заплутаний та небезпечний любовний трикутник. А  з розвитком подій, назовні спливають жахливі таємниці минулого; дія у теперішньому часі переривається містичними флешбеками, які також стосуються заборонених любовних зв’язків. Тож основне питання - хто з коханців виживе і чия життєва філософія переможе. 

“Твір Кобилянської вразив мене ще зі шкільних років, і зняти кіно за його мотивами - це моя особиста мрія.  Його глибина, образи, трагедія - не можуть залишити байдужими нікого, і я впевнена, що за умови правильної подачі все це може бути  цікавим не тільки сучасному українському глядачу, але і решті світу. Наш основний челендж - довести, що касове українське кіно - це не тільки комедії, але й картини іншого жанру, які можуть просто і видовищно розказати про складні речі”, - говорить  Ірина Костюк.

Студія FILM.UA постійно розширює власну повнометражну лінійку фільмами різних жанрів та різного масштабу. “Зілля” претендує стати фільмом-подією, в дусі арт-мейнстріму, яка балансує на межі авторського та глядацького кіно, схиляючись в сторону останнього. 

“Ми хочемо зробити кіно для широкого загалу, але розумне і психологічно правдиве. У нас вже є класний сценарій, і режисер Влад Климчук на борту, який має режисерське рішення картини, що включає в себе стилізацію, сучасну манеру зйомки трилеру, застосування неонового світла та інші речі. Для мене ж - це дуже атмосферна історія про почуття, про самовідчуття - як чоловіків, так і жінок - і врешті вибір: ти більше за власні емоції чи просто віддаєшся їхній владі, що завідомо веде до трагедії”, - ділиться Анна Єлісеєва. 

Фільм планується до зйомок в Києві та у Карпатах влітку 2020 року з майбутнім локальним та можливо міжнародним прокатом. Наразі тривають перемовини з партнерами та пошуки фінансування.  “Зілля” було подано на поточний конкурс Держкіно, у рамках якого має відбутися його презентація експертній комісії. Перше публічне знайомство проекту з широким загалом вже відбулося  у червні в Києві під час Kyiv Comic Con 2019, де публіка з захватом зустріла концепцію та сюжет майбутнього фільму, і він отримав свою першу позитивну пресу.