ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Від історика до художниці по стінах: історія прикарпатки Лілії Ковбас. ФОТО

Тендітна 23-річна Ліля Ковбас розмальовує стіни. Звучить гумористично, особливо для тих, котрі з дитинства вважали себе художниками та залишали настінні малюнки фломастером у подарунок "щасливим" батькам.

Як не дивно, але Ліля не з таких. Майстриня взялася за малювання на стінах кілька років тому, коли була студенткою. Цікаво, що стати художником, дизайнером навіть не мріяла і малювати ніде у юному віці не вчилася. Перші уроки малюнку брала вже в університеті. Та й тут все сталося цілком випадково. Про незвичне захоплення, котре стало професією, Ліля розповіла журналістам Прикарпатської інформаційної корпорації.

Волею долі дівчина вступила на факультет графічного дизайну Університету Короля Данила, що в Івано-Франківську. Хоча спершу хотіла стати… істориком.

Першою роботою Лілі став одразу масштабний розпис стін рідного факультету УКД. Правда, тоді вона була помічницею своєї викладачки. Так зусиллями тендітних дівчат поверх будівлі навчального закладу перетворився на частинку Івано-Франківська. Після цього, каже молода художниця, з’явилися приватні замовлення. Тож закінчивши УКД минулого року, вона вибрала саме творчий шлях.

З того часу з-під Лілиного пензля вийшло чимало картин. Та розпис стін, зізнається дівчина, користується більшим попитом. Своїх потенційних роботодавців художниця приваблює саме індивідуальним підходом до виконання завдання. Каже, часто замовники самі не знають, чого хочуть та у підсумку задоволені.

«Це - нелегке заняття, але від нього отримуєш величезне моральне задоволення. Так, фізично важко. Доводиться упродовж усього процесу створення малюнка на стіні «висіти», та ще й часто на драбині… Але мені подобається ця робота, особливо, коли бачиш щасливі очі замовників. Сам процес малювання заспокоює. Коли малюю, то стараюсь негативні думки викидати з голови, бо з поганим настроєм нічого не виходить», – розповіла художниця.

Ліля працює з акрилом. Вибрала цю фарбу, бо вона найменш токсична та швидко сохне. Крім цього, малюнок акрилом практично неможливо змити зі стіни. Тобто довговічність такого дизайну майстриня гарантує. Ціна може варіюватися у залежності від метражу та складності замовлення. Велика робота може коштувати від 5 тис. грн. Але робота того вартує. І є замовлення. Багато вирішує час.

Над розмалюванням 30 м кв. стіни івано-франківського дитячого центру дівчина працювала цілий місяць. 4 метри стіни магазину «Кокос» в обласному центрі оформила за два дні. А були ще дитсадки, салони краси та приватні оселі.

Читайте також: Коломия на карантині: виставковий проєкт "Мистецьке коло"

«Якщо треба візуально збільшити або зменшити площу кімнати, доповнити інтер’єр чимось оригінальним, або й приховати якісь недоліки квартири, помилки при будівництві, раджу саме розпис стін акрилом», – зауважує Ліля Ковбас.

Дівчина малює ще й олійними фарбами, олівцями, вугіллям. Зізнається, що такі картини не завжди мають ревних поціновувачів. Але їй доставляють задоволення. А для художника – це фактор натхнення.

Мар’яна БОДАК