ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Верховна Рада ввела штрафи за перевезення дітей не в автокріслах

Законопроект 1150 підтримали всі фракції. За нього проголосували 332 народних депутати.


Згідно з законопроектом, за порушення правил перевезення дітей водій отримує штраф у розмірі 30 неоподаткованих мінімумів (510 гривень), пише Українська правда.Життя.


При повторному порушені штраф сягатиме – 850 гривень.


Заборона перевозити дітей віком до 12 років і зростом до 145 сантиметрів у машині без використання спеціальних засобів, які дозволять пристебнути дитину пасками безпеки існувала й раніше, але штрафи не були передбачені.У пояснювальній записці законопроекту йдеться:


"Наразі, чинним законодавством не передбачено норми, яка б встановлювала відповідальність за порушення правил перевезення дітей. Безпека дітей, в такому разі, прямо залежить від усвідомленості батьків, які в більшості випадків нехтують такими правилами безпеки.


Батьки забувають, що ігнорування встановлених правил перевезення дітей, а особливо, щодо користування автокріслами може призвести до загибелі дитини. 


Так, випробування на безпечність демонструють: звичайні автомобільні сидіння і паски безпеки не гарантують захисту пасажира, зріст якого менше 135 сантиметрів.


При фронтальному ударі дитина легко вислизає з-під паска, виготовленого під габарити дорослого пасажира.  Правильно встановлені дитячі автомобільні крісла є найдієвішим засобом пасивної безпеки для дитини. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), правильно встановлені дитячі автомобільні крісла зменшують імовірність смерті немовлят приблизно на 70%, і на 54-80% дітей".


Експерти з безпеки руху перераховують такі небезпечні ситуації для малюків: а) дитина перебуває не в автокріслі,


б) дитина сидить на передньому сидінні (спереду можна розміщувати дитину старше 12 років і зростом більше 145 см);


в) дитина в автокріслі неналежно зафіксована в авто,


г) дитина у віці до 1 року в автокріслі їде передом до руху (після року можна щоб малюк дивився вперед). Чому не можна тримати маленьку дитину в авто на руках? 

Якщо ви не пристебнуті та тримаєте дитину на руках – при ДТП ви вб’єте дитину власним тілом.


Якщо ж ви пристебнуті, то ви або зламаєте їй грудну клітину тиском, або не втримаєте її і вона вилетить з авто.


При зіткненні на швидкості у 30 км/год – дитина, що має вагу 7 кг, починає важити 135 кг. Коли автомобіль різко зупиняється, внаслідок інерції та імпульсу, дитина стає в 4-5 разів важчою, тому втримати її на руках стає неможливо, і вона перетворюється в ядро, яке вилітає з автомобіля.