ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

В Україні вперше розробили велостандарти

Перші в історії державні стандарти України з велоінфраструктури розробив Державний дорожній науково-дослідний інститут на замовлення Асоціації велосипедистів Києва (АВК) за підтримки ULEAD з Європою.

В Україні це перші подібні стандарти, інформує The village.


"Без єдиних велостандартів, кожне місто проектує її (велоінфраструктуру – ред.) по-різному, а інженери-проектувальники доріг і представники органів місцевого самоврядування потребують інструменту для ухвалення рішень.


Цим інструментом стануть велосипедні держстандарти, які розробили на замовлення АВК", – пояснює координаторка проекту "Зелене світло для велоруху в громадах" Катерина Шульга.


ДСТУ (Державний стандарт України) "Планування та проектування велосипедної інфраструктури" містять загальні положення щодо велоінфраструктури в межах населених пунктів та поза ними.


Розробники сподіваються, що велоДСТУ сприятимуть розвантаженню доріг і вулиць, підвищенню безпеки дорожнього руху та зниженню негативного впливу автомобільного транспорту на довкілля.


ДСТУ замовили в межах проекту "Зелене світло для велоруху в громадах" програми ULEAD with Europe, що фінансує ЄС.


Документ має затвердити національний орган стандартизації – державне підприємство «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості".


Читайте також: Велосипедист-мандрівник з Прикарпаття об’їхав 18 країн світу. ВІДЕО

Економимо ваш час: підписуйтеся на наш канал у Телеграмі – там публікуємо тільки 2-3 найважливіші новини за день!