ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

В Україні дозволять розміщувати вбудовані кафе, магазини, на усіх поверхах

У житлових будинках дозволили розміщувати вбудовані приміщення громадського призначення. Мова йде про магазини, кафе, салони краси, відділення банків тощо на будь-яких поверхах житлових будинків.


Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку Лев Парцхаладзе.


Зміни почнуть діяти з 1 грудня. Раніше будувати такі громадські приміщення дозволяли лише до 3-го поверху включно. Норма розповсюджується лише на нові житлові будинки. "Обов’язковою вимогою розміщення такого вбудованого закладу є виділення його в окремий протипожежний відсік", – розповів Парцхаладзе.


За словами Парцхаладзе, виняток складають приміщення, які негативно впливають на людину за рівнем шуму, вібрацій, електромагнітних випромінювань та радіації. Наприклад, кафе з цілодобовим режимом роботи, підвищеним рівнем шуму.


Попри нову норму, ДБН забороняють розміщувати у житлових будинках готелі та хостели, магазини з сумарною площею понад 1000 квадратних метрів, підприємства, що забруднюють повітря, будівельні магазини, майстерні з ремонту взуття та побутових машин понад 100 квадратних метрів, лазні та сауни, похоронні бюро.