ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Українські учні відкрили нові методи діагностики раку і перемогли на світовому конкурсі

Українці знову найкращі! Учні Малої Академії Наук виграли один із найбільших світових конкурсів наукових проєктів MOSTRATEC 2019, який відбувся у Бразилії.

Ольга Харасахал з Маріуполя, яка запропонувала метод виявлення метастаз на ранніх стадіях онкозахворювань, виборола золоту медаль і Особливу відзнаку світового товариства «Вільна наука» з правом наукової публікації в індексованому журналі. А Дмитро Соломянюк, талановитий МАНівець зі Львова, отримав бронзову медаль за унікальний метод боротьби з пластиковими відходами та сміттєзвалищами, передає МАН.

Ольга Харасахал у 15 років волонтерила в Маріупольському онкодиспансері, а у 18 вже має патент на обладнання для виявлення раку. Цей винахід також зробив її призеркою Міжнародного конкурсу наукових проєктів Intel ISEF 2019. Більше про неї можна прочитати у нашому матеріалі: Як українська школярка винайшла унікальний і доступний метод діагностики раку. До речі, цьогоріч Ольга була учасницею журі премії Global Teacher Prize Ukraine і допомагала відзначати найкращих вчителів України.

У конкурсі MOSTRATEC Україна бере участь вперше завдяки Національному центру «Мала академія наук України». Керівник делегації, заступник директора «МАНУ», радник міністра освіти і науки України Евгений Кудрявец зазначає:

«Це дуже важливо, щоб українська молодь мала можливість показувати свої відкриття на міжнародних заходах, знаходити там друзів та однодумців. Щороку сотні дітей стають освітніми дипломатами України, а їх перемоги допомагають нам по-іншому відкрити Україну світові!»