ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Українські хірурги провели 9 успішних трансплантацій за 2 доби

За дві останні доби українські хірурги успішно провели 9-ть операцій з трансплантації органів від трьох донорів. 

Оперували майже одночасно у чотирьох клініках Запоріжжя та Києва. Серед них –  вперше – у столичній лікарні "Феофанія", де пацієнтові пересадили печінку. 

У столичному Інституті серця МОЗ України 52-річному чоловікові одночасно пересадили і серце, і нирку. Працювали команди медиків Інституту та Київського міського центру нефрології та діалізу. До операції чоловік 16 років перебував на гемодіалізі.

Також вперше відбулась експлантація анатомічних матеріалів в одному з приватних медичних центрів. Завдяки цьому шанс на життя отримали троє людей, для яких лише трансплантація була порятунком. Донор помер через інсульт, рідні надали згоду на вилучення  органів.

Після складення відповідного акту та проведення обстежень на можливість донорства трансплант-координатор медичного центру внесла належну інформацію до Єдиної державної інформаційної системи трансплантації органів та тканин, яка автоматично співставила пари донор-реципієнт.

Відповідно до співставлених пар участь в експлантації взяли бригади трансплантологів Інституту серця МОЗ України, Клінічної лікарні "Феофанія" та Національного інституту хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова.

"Висловлюємо співчуття родині та дякуємо за прийняття складного, але вкрай важливого рішення", йдеться у повідомленні МОЗ.