ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

У ПНУ презентували тритомник В. Стефаника

17 грудня в Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника презентацією тритомника зібрання творів письменника-новеліста Василя Стефаника розпочалися ювілейні заходи до 150-річчя з дня народження нашого славетного земляка.


Унікальне видання надруковано за сприяння обласної державної адміністрації на виконання регіональної цільової програми «Відзначення в області 150-річчя від дня народження Василя Стефаника у 2021 році», для чого було передбачено 500 тисяч гривень. Воно  вийшло у трьох томах, чотирьох книгах накладом чотири тисячі примірників, повідомляє пресслужба ОДА.


Упорядкували твори відомого письменника, його листи та виступи, переклади текстів іноземними мовами науковці університету під орудою голови редакційної колегії  професора Степана Хороба. 


Учасників зібрання привітали заступник голови обласної державної адміністрації Євген Фербей, перший заступник голови обласної ради Василь Гладій та ректор університету, професор Ігор Цепенда.


Презентація відбувалася в онлайн-режимі у Центрі інноваційних освітніх технологій університету за участю представників родини Василя Стефаника, студентів та викладачів Прикарпатського та Львівського університетів. 


«Презетацією цього ґрунтовного видання ми розпочинаємо цикл заходів на відзначення ювілею нашого славетного земляка Василя Стефаника, 150-річчя від дня народження якого будемо відзначати у травні 2021 року, – сказав у вітальному слові Євген Фербей. – Відзначення проходитиме на Всеукраїнському рівні, адже є відповідна постанова Верховної Ради України, розроблено проект розпорядження Уряду про план заходів, які відбуватимуться, зокрема, в Русові, на Снятинщині, де жив і творив Стефаник. В області виконується відповідна програма, і уже сьогодні 50 відсотків тиражу тритомника ми передаємо обласній універсальній науковій бібліотеці імені І.Франка, щоби жителі Прикарпаття могли читати і по новому відкривати для себе Стефаника. Також Коломийський театр ім.І.Озаркевича виставою «Кам’яний хрест» презентує творчість Василя Стефаника у світі. Спільними зусиллями обласної державної адміністрації та обласної ради проводиться підготовка заходів, і нам вдасться реалізувати їх на гідному організаційному рівні». 


Довідково


До першої книги першого тому увійшли новели, оповідання, поезії, публіцистика В.Стефаника зі збереженням автентичності авторського тексту. У другій книзі першого тому зібрано більше 400 листів В.Стефаника. До другого тому увійшли вибрані переклади творів В.Стефаника слов’янськими, романо-германськими та китайською мовами. Третій том – прижиттєві (репринтні) видання творів з численними ілюстраціями.