ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

У львівському "Охматдиті" з бронхів 4-річної дитини витягли лампочку від гірлянди. ФОТО

У Львові 4-річний хлопчик проковтнув лампочку від гірлянди. Про випадок 13 грудня повідомили на сторінці Львівської Обласної Дитячої Клінічної Лікарні Охматдит.
А починалося усе так. Родина зі Львова дістала коробки з прикрасами, щоб одягнути ялинку. В якийсь момент 4-річному синочку до ротика потрапила світлодіодна лампочка з гірлянди. Малеча чемна, раніше не брав до рота сторонніх предметів, чому вирішив спробувати світло на смак - важко пояснити. Але за якусь мить хлопчик проковтнув лампочку, почав кашляти і задихатися. Батьки вирішили не гаяти часу викликали швидку допомогу, яка і привезла малого в "Охматдит" на Лисенка.
Чергові лікарі зробили рентгтен і побачили стороннє тіло у дихальних шляхах. Діставали його з допомогою бронхоскопії, тобто без жодного розрізу.
"Гострими, направленими в різні сторони вусиками лампочка "дивилася" на мене. Вуса під час дихання травмували слизову оболонку в ділянці біфуркації трахеї, там уже утворилися дрібні крововиливи. Я захопив вусики щипцями і завів їх у тубус бронхоскопа, щоб під час видалення не травмувати ними бронхи і трахею. Разом з тубусом дістав лампочку з бронха дитини", - пояснив торакальний хірург Олександр Колодій.
"Кожен випадок стороннього тіла - унікальний. Але щоразу наші віртуози шукають рішення для порятунку малечі.
Наш пацієнт уже поїхав додому!" - повідомили медики і закликали батьків бути обережними з малими предметами:
"Дорослі, свято наближається, але не втомлюємося нагадувати: будьте обережними з усіма дрібними і гострими предметами, якщо у домі є маленькі діти! Маленькі дослідники мають звичку пробувати усе на зуб. Хай свята минуть безпечно!"
Команда порятунку: торакальний хірург Олександр Колодій, інтерн Тетяна Катринець, анестезіологічний супровід - Зореслава Давиденко.